12:51 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1405)

  Kalbėdama apie vakcinų nuo naujų mutacijų veiksmingumą, PSO ekspertė pabrėžė, kad šiuo metu atliekami tyrimai šiuo klausimu

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Pietų Afrikoje rasta koronaviruso mutacija yra užkrečiamesnė nei įprastas SARS-CoV-2 variantas. Tai trumpai nurodė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertė Marija van Kerchovė, jos pranešimo įrašą galima rasti Twitter.

  Pasak jos, Pietų Afrikos viruso padermė, kaip ir "britiškoji", gali užkrėsti daugiau žmonių. "Tačiau turiu pasakyti, kad įvedus būtinas priemones, įskaitant socialinį atsiribojimą, infekcijos plitimas gali būti kontroliuojamas", — patikino ji.

  Tuo pačiu ji patvirtino, kad ligos sunkumas ir hospitalizacijų skaičius nesiskiria. Kalbėdama apie vakcinų nuo naujų mutacijų veiksmingumą, PSO ekspertė pabrėžė, kad šiuo metu atliekami tyrimai šiuo klausimu.

  Anksčiau PSO Europos regiono direktorius Hansas Kliugė pažymėjo, kad dėl koronaviruso mutacijų neprasidės nauja pandemija, tačiau reikia būti budriems.

  Vasario 8 dieną PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas išreiškė susirūpinimą dėl mažo britų vaisto "AstraZeneca" veiksmingumo prieš naują koronaviruso padermę. Dėl šios priežasties Pietų Afrikos valdžios institucijos sustabdė skiepijimo plano įgyvendinimą. Kaip rašo "Financial Times", vakcinos "AstraZeneca" injekcija tikriausiai neapsaugo nuo lengvų ar vidutinio sunkumo negalavimų, kuriuos sukelia Pietų Afrikos virusas.

  Nuo gruodžio pradžios tapo žinoma apie naujų mutavusių SARS-CoV-2 padermių atsiradimą iš JK, Pietų Afrikos ir Brazilijos. Panašu, kad šie viruso variantai plinta lengviau, todėl gali padaugėti užsikrėtimo atvejų, mirčių ir hospitalizacijų.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1405)
  Tegai:
  koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos