12:50 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vasario 17 dieną Stoltenbergas priminė, kad 2010 metų koncepcijoje kalbėta apie partnerystę su Rusija, tačiau šiandien aljansas "mato agresyvius veiksmus savo kaimynų atžvilgiu ir padėtis labai pasikeitė"

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Pekinas pasmerkė naujos NATO strategijos, apimančios Kiniją ir Rusiją, kūrimą. Taip teigė KLR užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying, kurį cituoja TASS.

  Ji tai pavadino Šaltojo karo mentaliteto apraiška, atsakydama į prašymą pakomentuoti NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo pareiškimą.

  Vasario 17 dieną jis paragino atnaujinti aljanso strategiją, kad būtų sutramdyta Maskva ir Pekinas. Stoltenbergas priminė, kad 2010 metų koncepcijoje kalbėta apie partnerystę su Rusija, tačiau šiandien aljansas "mato agresyvius veiksmus savo kaimynų atžvilgiu ir padėtis labai pasikeitė".

  Jis paragino plėsti dialogą su "panašiai mąstančiomis valstybėmis visame pasaulyje, kad pavyktų pasipriešinti tiems, kas nesutinka su mūsų vertybėmis, — tokiomis šalimis kaip Rusija ir Kinija".

  NATO generalinis sekretorius taip pat kalbėjo apie bloko pasirengimą tiek teigiamiems, tiek neigiamiems santykių su Rusija scenarijams.

  Tegai:
  Kinija, Rusija, NATO, JAV

  Svarbiausios temos