21:24 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (30)

  Praėjusių metų gruodžio pabaigoje Turkija ir JAV sukūrė pirmųjų Rusijos oro gynybos sistemų S-400 pirkimo darbo grupę. Turkijos užsienio reikalų ministras Mevliutas Čavušoglu sakė, kad techninės derybos tarp Ankaros ir Vašingtono jau prasidėjo

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas telefoninio pokalbio su Turkijos užsienio reikalų ministru Mevliutu Čavušoglu metu paragino Ankarą atsisakyti Rusijos priešlėktuvinių raketų sistemos. Tai teigiama Valstybės departamento spaudos tarnyboje, praneša TASS.

  "Valstybės sekretorius paragino Turkiją nepasilikti Rusijos raketų sistemų S-400", — sakoma pranešime. Blinkenas taip pat išreiškė paramą vykstančioms Turkijos ir Graikijos deryboms.

  Praėjusių metų gruodžio pabaigoje Turkija ir JAV sukūrė pirmųjų Rusijos oro gynybos sistemų S-400 pirkimo darbo grupę. Turkijos užsienio reikalų ministras Mevliutas Čavušoglu sakė, kad techninės derybos tarp Ankaros ir Vašingtono jau prasidėjo. Darbo grupė, be kita ko, spręs diskusijas apie JAV antiturkiškas sankcijas.

  Ankara sumokėjo Maskvai už C-400 gruodžio 7 dieną. Turkijos santykių su JAV krizę sukėlusių sistemų pristatymas prasidėjo 2019 m. liepos viduryje. Vašingtonas reikalavo atsisakyti sandorio ir mainais įsigyti "American Patriot" sistemas, grasindamas atidėti ar net atšaukti naujausių "F-35 Lightning II" naikintuvų pardavimą Turkijai. Iš viso Turkija turėjo priimti daugiau nei 100 lėktuvų.

  Rusijos Triumf
  © Sputnik
  Rusijos "Triumf"
  Temos:
  Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (30)
  Tegai:
  JAV, Turkija, Rusija, zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf"

  Svarbiausios temos