09:41 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Žmonės gali gauti nuolatinį statusą, jei jie pradėjo gyventi JK iki pereinamojo laikotarpio pabaigos

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Po "Brexit" JK Vidaus reikalų ministerija iš ES piliečių gavo 4,9 milijono prašymų nuolat gyventi šalyje, rašo "The Daily Mail"

  Pažymima, kad šis skaičius yra didesnis nei vienos iš septynių mažų ES valstybių: Lietuvos, Kroatijos, Estijos, Latvijos, Slovėnijos, Kipro, Liuksemburgo ir Maltos — gyventojų skaičius. Visose šiose valstybėse gyvena mažiau nei penki milijonai gyventojų. 

  Nuolatinio gyventojo statusas Didžiojoje Britanijoje suteiktas 4,3 mln. prašytojų.

  Imigracijos ekspertai anksčiau kritikavo vyriausybės duomenų kokybę, nes tai apsunkina galimybę nustatyti, kiek ES piliečių JK priima šią schemą. Didžiosios Britanijos ministrų kabineto vadovas Michael'as Gove'as pažymėjo, kad tai paneigia per "Brexit" balsavimą pasklidusias nesąmones, jog ES piliečiai paliks šalį arba kad tai pakenks universitetams ar sveikatos priežiūros sektoriui. 

  Remiantis statistika, nuo liepos iki rugsėjo pandemijos metu iš Jungtinės Karalystės išvyko apie 700 000 darbuotojų iš viso pasaulio. Tuo pačiu metu oficialūs šalies duomenys rodo, kad ES piliečiai vis dar keliasi į Didžiąją Britaniją ir toliau tęsiasi grynoji migracija iš ES. 

  Žmonės gali gauti nuolatinį statusą, jei jie pradėjo gyventi JK iki pereinamojo laikotarpio pabaigos, t. y. iki 2020 metų gruodžio 31 dienos. Paraiškų pateikimo terminas yra 2021 metų birželio 30 diena. 

  Tiems, kuriems suteiktas nuolatinis statusas, bus leista JK likti tol, kol jie nori. Jie taip pat gali kreiptis dėl Didžiosios Britanijos pilietybės. 

  JK ir Europos Sąjunga baigė "Brexit" pereinamąjį laikotarpį ir įsigaliojo šalių susitarimas dėl prekybos ir bendradarbiavimo. Didžioji Britanija tapo nepriklausoma po 47 metų narystės ES ir ketverių su puse metų po "Brexit" referendumo. 

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad piliečiai, kurie jau yra Jungtinėje Karalystėje ir yra gavę vieną iš dviejų ES piliečiams ir jų šeimos nariams (nuolatiniams ar iš anksto apgyvendintiems) suteiktus gyventojo statusus, nepajus jokių pokyčių. 

  Dar šia tema

  Lietuva paragino bendradarbiauti su Britanija lietuvių teisių srityje po "Brexit"
  Šimonytė: po "Brexit" bendradarbiavimas su Jungtine Karalyste dar aktualesnis
  Lietuviams darbo viza į Britaniją kainuoja daug brangiau nei latviams
  Žiniasklaida: Europos Sąjunga išgyvena sunkiausią krizę savo istorijoje
  Tegai:
  Brexit, ES, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos