18:41 2021 Kovo 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1451)

  Pasak mokslininkų, priežastis yra susijusi su tam tikrais antikūnų tipais, kurie sukelia nepageidaujamas reakcijas

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Jungtinių Amerikos Valstijų Masačusetso technologijos instituto mokslininkai atskleidė, kodėl COVID-19 skirtingiems pacientams pasireiškia skirtingai ir vaikams sukelia rimtų komplikacijų, įskaitant daugiasisteminį uždegiminį sindromą (MIS-C). Priežastis yra susijusi su tam tikrais antikūnų tipais, kurie sukelia nepageidaujamas reakcijas. Tyrėjų straipsnis paskelbtas žurnale "Nature Medicine".

  Specialistai parodė, kad vaikų su MIS-C, kuris išsivystė po COVID-19, organizme pastebimas didelis IgG antikūnų rodiklis. IgG paprastai padeda kontroliuoti infekciją, tačiau MIS-C atveju šie antikūnai aktyvina imunines ląsteles. IgG sąveikauja su makrofagais, todėl jie būna pernelyg aktyvūs. Kadangi makrofagų yra daugelyje audinių ir organų, vystosi juos dengiantys uždegiminiai procesai.

  Suaugusiesiems, sergantiems sunkia COVID-19 forma, yra padidėjęs IgA antikūnų kiekis, kuris sąveikauja su imuninių ląstelių tipu, vadinamu neutrofilais, ir sukelia jų sekreciją citokinais. Jei IgA antikūnų yra per daug, tai gali sukelti citokinų audrą.

  Tyrėjai tikisi, kad atradimas padės sukurti gydymo metodą, kuris užkirstų kelią imuniniam atsakui ar jį paskiestų, išlaikant jo apsaugines funkcijas, tačiau sumažinant žalingą reakciją.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1451)

  Dar šia tema

  Lenkijos gyventojus norima įpareigoti dėvėti tik medicinines kaukes nuo COVID-19
  JAV kol kas neaukos vakcinos nuo COVID-19 kitoms šalims, rašo žiniasklaida
  Vokietijoje sparčiai plinta "britiškoji" koronaviruso padermė
  Tegai:
  JAV, koronavirusas

  Svarbiausios temos