11:07 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vokietijos Bundestago deputatas nustebo, kad "demokratinė ir tolerantiška Vakarų visuomenė" iki šiol tyli regiono vandens blokados klausimu

  VILNIUS, vasario 23 — Sputnik. Vokietijos Bundestago deputatas Valdemaras Gerdtas ("Alternatyva Vokietijai") pažadėjo su kolegomis aptarti Ukrainos surengtą Krymo vandens blokadą ir patikrinti, ar Kijevas nepažeidė tarptautinės teisės.

  NATO aukščiausiojo lygio susitikimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  "Nutraukti gėlo vandens tiekimą į teritoriją — kažkokie viduramžių apgulties metodai. Iškelsiu klausimą Bundestage, kad Žmogaus teisių komisija apsvarstytų, ar nėra pažeidžiama tarptautinė teisė, kurios pagrindu priimami sprendimai dėl vandens nutraukimo, ypač Ukrainos, kur Vokietija investuoja milijonus eurų į demokratinių procesų plėtrą", — pasakė Gerbtas RIA Novosti.

  Deputatas nustebo, kad "demokratinė ir tolerantiška Vakarų visuomenė" iki šiol tyli regiono vandens blokados klausimu.

  "Jei pašalinsime politinį kontekstą ir įsivaizduosime, kur yra Ukrainos logika. Jie sako: tai yra mūsų Krymas, tai yra mūsų žmonės, mes juos taip labai mylime ir norime grąžinti atgal, kad nutrauksime geriamojo vandens tiekimą. Tai yra antihumaniškas požiūris", — pažymėjo deputatas.

  Anksčiau Krymo parlamento vadovas Vladimiras Konstantinovas pareiškė, kad paprašys Generalinės prokuratūros iškelti baudžiamąją bylą pusiasalio vandens blokados organizatorių atžvilgiu už pasikėsinimą vykdyti genocidą.

  Ukraina aprūpino iki 85 procentų pusiasalio gėlo vandens poreikio per nuo Dniepro einantį Šiaurės Krymo kanalą. Tačiau po Krymo susijungimo su Rusija vandens tiekimas kanalu į respubliką buvo visiškai nutrauktas.

  Vandens tiekimo klausimas buvo išspręstas išgaunant vandenį iš požeminių šaltinių ir natūralių rezervuarų, kurie per pastaruosius metus dėl mažo kritulių kiekio tapo gerokai seklesni. Dėl vandens trūkumo valdžios institucijos nustatė režiminį vandens tiekimą į namus kai kuriuose Krymo rajonuose, Simferopolio vandentiekis daugiausia buvo perorientuotas į artezinius šaltinius.

  Pasak Krymo parlamento vadovo Vladimiro Konstantinovo, regiono valdžia visiškai kontroliuoja vandens tiekimą. Deputatas pareiškė, kad vandens iš Ukrainos nereikia, nes jis netinkamas naudoti: į Dnieprą, jo teigimu, išpilamos nuotekos, be to, nesilaikoma sanitarinių normų.

  Tegai:
  Rusija, Ukraina, Vokietija, Krymas

  Svarbiausios temos