13:36 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Leidinio autorius siūlo padėti Lenkijai pasenusius ginklus pakeisti moderniais, atitinkančiais aljanso standartus, be to, atkurti tiekimo linijas, kurios egzistavo Vakarų Europoje iki Šaltojo karo pabaigos

  VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Amerikos leidinio "The National Interest" kolumnistas Džonas Rosomandas (John Rossomando) papasakojo, kas laukia NATO kilus konfliktui su Rusija Europoje.

  Straipsnio autorius priminė apie Lenkijoje surengtas pratybas "Winter-20", kurių metu tariamas priešas iš rytų vos per penkias dienas šalies kariuomenei padarė pražūtingą žalą. Tai įvyko nepaisant to, kad teoriniame konflikte buvo atsižvelgta į tai, kad Lenkijos ginkluotosios pajėgos turi dar negautus penktosios kartos lėktuvus F-35, priešraketinės gynybos sistemas "Patriot" ir salvinės artilerijos sistemas "HIMARS".

  "Pratybos parodė, kad Šiaurės Atlanto aljanso rytinis flangas yra lengvai pažeidžiamas "Rusijos invazijos" atveju", — rašo ekspertas.

  Jis pažymėjo, kad Rusija sustiprino ir modernizavo Vakarų karinę apygardą, kurioje "telkiasi kompetentingiausi šalies kariniai daliniai", aprūpinti moderniais tankais T-90, T-72B3M, šarvuočiais BTR-82, BMP-3, taip pat sudėtingomis oro gynybos sistemomis, įskaitant zenitinių raketų kompleksus "Tunguska", "Pancir-S1" ir S-400.

  Eksperto teigimu, ši Rusijos kariuomenės grupuotė greitai sutriuškins Lenkijos ir Baltijos šalių NATO junginius, jei JAV nepadidins savo pajėgų šiame flange.

  "Karo atveju Rusijos ir Baltarusijos kariuomenės užgrobs NATO teritoriją palei sieną ir taip perplėš aljanso pajėgas perpus, tai nutrauks Lenkiją ir Lietuvą jungiančius logistikos centrus", — sakoma straipsnyje.

  Autorius siūlo JAV padėti Lenkijai pasenusius ginklus pakeisti moderniais, atitinkančiais aljanso standartus. Be to, NATO sąjungininkai turi atkurti tiekimo linijas, kurios egzistavo Vakarų Europoje iki Šaltojo karo pabaigos, padarė išvadą jis.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad šalis neturi agresyvių ketinimų kitų valstybių atžvilgiu. Tuo tarpu Rusija atkreipia dėmesį į didėjantį JAV ir NATO bloko karinį aktyvumą prie jos sienų. Gynybos ministras Sergejus Šoigu atkreipė dėmesį į Šiaurės Atlanto aljanso veiksmų "antirusišką pobūdį". Pasak jo, ministerija imasi visų būtinų priemonių patikimai apsaugoti šalį.

  Tegai:
  karas, Lenkija, NATO, Rusija

  Svarbiausios temos