03:39 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2007
 • RUB92.0836
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pabrėžė Baltarusijos sveikatos apsaugos ministras, šis žingsnis yra vienas svarbiausių strateginės Baltarusijos ir Rusijos sąveikos rezultatų, taip pat "gera pradžia bendradarbiavimui mokslo ir medicinos srityje"

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Baltarusija savo farmacijos gamykloje pagamino bandomąją Rusijos vakcinos "Sputnik V"  partiją, penktadienį pranešė Respublikos sveikatos apsaugos ministras Dmitrijus Pinevičius. Apie tai rašo RIA Novosti.

  "Buvo pagaminta bandomoji Rusijos vakcinos partija", — žurnalistams sakė Pinevičius.

  Pasak ministro, bandomoji vakcinos partija buvo pagaminta respublikinės įmonės "Belmedpreparaty".

  Kaip pabrėžė Pinevičius, šis žingsnis yra vienas svarbiausių strateginės Baltarusijos ir Rusijos sąveikos rezultatų, taip pat "gera pradžia bendradarbiavimui mokslo ir medicinos srityje".

  "Mes įvykdėme savo prezidentų susitarimus dėl bendros kovos su infekcijos plitimu. Vakcinacija dabar yra neatsiejamas kovos su epidemijos procesu veiksnys", — sakė jis.

  Pinevičius pabrėžė, kad Baltarusijos bendravimas su Rusijos kolegomis medicinos srityje yra strateginio pobūdžio. "Mūsų tikslas yra lokalizuoti šio vaisto gamybą Baltarusijos įmonių patalpose", — pridūrė respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas.

  Pirmadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Sočyje susitikdamas su kolega iš Baltarusijos Aleksandru Lukašenka sakė, kad Rusija perdavė Baltarusijai technologijas Rusijos vakcinų nuo koronaviruso gamybai. Trečiadienį Respublikos sveikatos apsaugos ministras Dmitrijus Pinevičius paskelbė, kad nuo kovo mėnesio planuojama išpilstyti "Sputnik V" vakciną Baltarusijos farmacijos įmonių pajėgumais, gamybos apimtis sieks 500 tūkstančių dozių per mėnesį.

  2020 metų kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Gruodžio pabaigoje Rusijos tiesioginių investicijų fondas (RDIF) paskelbė, kad Baltarusija pirmoji po Rusijos Federacijos pradėjo gyventojų skiepijimą nuo COVID-19 Rusijos vakcina "Sputnik V".

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19

  Dar šia tema

  Bilas Geitsas mano, kad būtina skiepytis trečia vakcinos nuo COVID-19 doze
  Bilas Geitsas įvardijo atsisakymo vakcinuotis priežastį
  PSO įvardijo sąlygą, kai koronaviruso vakcina bus nenaudinga
  Lietuvoje baigta sveikatos priežiūros sistemos darbuotojų vakcinacija
  Tegai:
  Sputnik V, vakcina

  Svarbiausios temos