09:39 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1826)

  Baidenas pažymėjo, kad, nepaisant sėkmingos kovos su koronaviruso plitimu, "šis mūšis dar toli gražu nebaigtas", todėl JAV piliečiai turi išlikti budrūs

  VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. JAV prezidentas Džo Baidenas pamatė koronaviruso pandemijos "šviesą tunelio gale", kai Maisto ir vaistų administracija (FDA) leido skubiai naudoti "Johnson&Johnson" vakciną COVID-19. Jo žodžiai cituojami Baltųjų rūmų svetainėje, praneša "Lenta.ru".

  Amerikos lyderio teigimu, "Johnson&Johnson" vakcinos naudojimas Jungtinėse Valstijose padės įveikti pandemiją, nes kuo daugiau žmonių paskiepys, tuo greičiau šalis įveiks virusą. "Tai yra įdomi žinia visiems amerikiečiams ir džiuginanti mūsų pastangų įveikti krizę raida", — pabrėžė politikas.

  Baidenas pažymėjo, kad, nepaisant sėkmingos kovos su koronaviruso plitimu, "šis mūšis dar toli gražu nebaigtas", todėl JAV piliečiai turi išlikti budrūs. Jis patikino, kad administracija nepadarys klaidos ir į šią grėsmę nežiūrės lengvabūdiškai. Pavyzdžiui, padėtis gali pablogėti, kai plinta nauji viruso variantai, o dabartinis patobulinimas gali būti pakeistas.

  "Tunelio gale yra šviesa, tačiau mes negalime <...> manyti, kad pergalė yra neišvengiama. Turime <...> elgtis greitai ir užtikrintai, saugoti vienas kitą. Tik taip galime kartu atkurti šį pasaulį", — teigė prezidentas.

  "Johnson&Johnson" yra trečioji patvirtinta vakcina JAV po "Pfizer"/"BioNTech" ir "Moderna".

  Vakciną gamina "Janssen Pharmaceutica", "Johnson&Johnson" padalinys. Skirtingai nuo JAV jau patvirtintų vakcinų, ši vakcina yra vektorinė, panaši į Rusijos "Sputnik V" ir britų bei švedų "AstraZeneca". Skirtingai nuo kitų JAV patvirtintų vakcinų, reikia tik vienos šios vakcinos injekcijos, o ne dviejų.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1826)
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Džo Baidenas, JAV

  Svarbiausios temos