03:50 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2007
 • RUB92.0836
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Turkijos prezidentas anksčiau pasiūlė išsiųsti pirmąjį šalies pilietį į kosmosą, pastatyti savo kosminį uostą ir nuleisti desantininką į Mėnulį 2023 metų pabaigoje

  VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Turkija ketina pristatyti nepilotuojamą erdvėlaivį į Mėnulį 2023 metais naudodama šalyje kuriamą hibridinę raketą, sakė respublikos pramonės ir technologijų ministras Mustafa Varankas, praneša RIA Novosti.

  S-400
  © Sputnik / Михаил Воскресенский

  Turkijos lyderis Tajipas Erdoganas vasario 9 dieną pristatė nacionalinę kosmoso programą. Jis pasiūlė išsiųsti pirmąjį šalies pilietį į kosmosą, pastatyti savo kosminį uostą ir nuleisti desantininką į Mėnulį 2023 metų pabaigoje. Vėliau Varankas teigė, kad Ankara vedė derybas su daugeliu šalių, įskaitant Rusiją, dėl bendradarbiavimo kosmose.

  "Misiją į Mėnulį planuojama įgyvendinti dviem etapais — 2023 ir 2028 metais. 2023 metais ketiname pasiekti Mėnulį naudodami savo technologijas. Pirmajame projekto etape nusileisime Mėnulyje. Pirmasis paleidimas bus vykdomas bendradarbiaujant su tarptautinėmis kompanijomis. Tačiau mūsų erdvėlaiviai bus pristatyti į Mėnulį, paleidžiant mūsų unikalią raketą į Žemės orbitą", — lankydamasis kosminių projektų bendrovėje "Delta V" sakė jis.

  Anot jo, Turkijos kosmoso programa siekiama, kad šalis patektų į "aukščiausią kosmoso sektoriaus lygą". Varankas pridūrė, kad "Delta V" sukūrė unikalią hibridinių variklių technologiją, kuri yra svarbi misijos į Mėnulį dalis.

  Tegai:
  kosmosas, Mėnulis, Turkija

  Svarbiausios temos