07:35 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Jis išsiuntė pranešimą ET generalinei sekretorei Marijai Peičinovič-Burič 25-ųjų Rusijos Federacijos įstojimo į Europos Tarybą metinių proga

  VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Tinkamas Europos Tarybos atsakas į tokius didžiulius pažeidimus kaip rusų ir rusakalbių gyventojų diskriminavimas Ukrainoje ir Baltijos šalyse kenkia Europos Tarybos autoritetui, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, praneša RIA Novosti.

  Lavrovas išsiuntė pranešimą ET generalinei sekretorei Marijai Peičinovič-Burič 25-ųjų Rusijos Federacijos įstojimo į Europos Tarybą metinių proga.

  Federacijos tarybos narys Aleksejus Puškovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Пресс-служба Совета Федерации РФ

  "Tinkamo atsako į tokius didžiulius ir ilgalaikius žmogaus teisių pažeidimus nebuvimas, pavyzdžiui, rusų ir rusakalbių gyventojų diskriminacija Ukrainoje ir Baltijos šalyse, pakerta Europos Tarybos autoritetą. Organizacija, atsiradusi ant Antrojo pasaulinio karo griuvėsių, neturėtų abejingai žiūrėti į istorinio revizionizmo apraiškas ir nacių bendrininkų išaukštinimą", — sakoma Lavrovo žinutėje, paskelbtoje Rusijos užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas taip pat pažymėjo, kad rusakalbių gyventojų diskriminacija Baltijos šalyse ir Ukrainoje kelia vis didesnį susirūpinimą. Jis pažymėjo, kad nuo 2020 metų rugsėjo Ukrainoje, vadovaujantis Švietimo, Valstybinės kalbos ir Bendrojo vidurinio ugdymo įstatymais, prasidėjo tautinių mažumų kalbų išstūmimo iš viešosios ir švietimo sferos procesas.

  Tegai:
  Baltijos šalys, Ukraina, Europos Taryba, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos