03:58 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2007
 • RUB92.0836
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  RF užsienio reikalų viceministras pabrėžė, kad nereikia bandyti šalies kantrybės, ir ji yra pasirengusi dirbti Europos Taryboje remiantis jos chartija

  VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Rusija yra pasirengusi dirbti Europos Taryboje remdamasi jos chartija, tačiau nereikia bandyti šalies kantrybės, be Rusijos organizacija praras savo egzistavimo prasmę, sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruška, praneša RIA Novosti.

  Rusijos ir ES vėliavos
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  "Be Rusijos organizacija praras savo europinę kokybę, vadinasi, praras savo egzistencijos prasmę. Mes esame pasirengę dirbti Europos Taryboje remdamiesi jos chartija. Mūsų kantrybės nereikia bandyti, ji nėra neribota", — sakė jis kalbėdamas Federacijos taryboje.

  Rusija įstojo į Europos Tarybą 1996 metų vasario 28 dieną. Po dvejų metų, kovo 30 dieną, Maskva ratifikavo Europos žmogaus teisių konvenciją. Nuo pat įstojimo į Europos Tarybą momento, be kita ko, Rusijoje buvo įvestas mirties bausmės moratoriumas, atsirado ombudsmenų institucija ir veikė žiuri.

  Rusijos atstovai dirba visose Tarybos institucijose: Europos Tarybos Ministrų Komitete, EŽTT, ETPA, Vietos ir regionų valdžios institucijų kongrese ir kt. Rusija yra viena iš pagrindinių mokėtojų į Europos Tarybos biudžetą.

  Tegai:
  Rusija, Europos Taryba

  Svarbiausios temos