21:24 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Taučiau Europos Komisijos pirmininkė pabrėžė, jog tam, kad skaitmeninis žaliasis pasas būtų sėkmingas, reikia visų Bendrijos valstybių narių paramos

  VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Siekiant užtikrinti saugią kelionę, Europos Sąjungoje kuriamas elektroninis vakcinacijos pasas. Apie tai kovo 1 dieną pranešė Europos Komisijos (EK) prezidentė Ursula von der Leyen.

  Anot jos, dokumento sukūrimo teisinis pagrindas bus pateiktas kovo mėnesį. Kaip Twitter pridūrė politikė, išduodant pažymėjimą, į jį bus įrašyta informacija apie paciento skiepijimą, pasveikimą po COVID-19 ir tyrimų dėl koronaviruso rezultatus.

  "Šį mėnesį pateiksime teisėkūros pasiūlymą dėl skaitmeninio žaliojo paso. Tikslas yra pateikti: įrodymus, kad asmuo buvo paskiepytas; tyrimų rezultatai tiems, kurie dar negalėjo pasiskiepyti; informacija apie išgijimą nuo COVID-19", — parašė von der Leyen.

  Kuriant elektroninį vakcinacijos pasą bus laikomasi konfidencialumo ir duomenų saugumo, tikino EK vadovė.

  Pasas leistų žmonėms palaipsniui saugiai keliauti Europos Sąjungoje arba už jos ribų — darbo arba turizmo tikslais, pridūrė von der Leyen.

  Dokumentą planuojama parengti iki vasaros. Daugelis šalių, kurių ekonomika labai priklauso nuo turizmo, palaikė šią idėją. Tačiau ne visos Europos valstybės nusiteikusios taip pat optimistiškai.

  Praeitą savaitę po virtualaus Europos Sąjungos vadovų aukščiausiojo lygio susitikimo Vokietijos kanclerė Angela Merkel sakė, kad skaitmeniniai skiepų pasai, su kuriais bus galima keliauti po Europą, nepaisant koronaviruso pandemijos, greičiausiai atsiras dar iki vasaros.

  Dar šia tema

  PSO: mažiau nei 10% žmonių Žemėje turi antikūnų prieš COVID-19
  Putinas įvertino Rusijos vakcinų nuo koronaviruso veiksmingumą
  Nausėda papasakojo apie apsilankymą Kauno vakcinacijos centre
  Tegai:
  COVID-19, vakcinacija, vakcina, Europos Komisija

  Svarbiausios temos