04:01 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2007
 • RUB92.0836
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (643)

  Pažymėta, kad bendrovė atidžiai stebi vykstančias derybas tarp ES ir JAV, ir yra gana optimistiškai nusiteikusi dėl sprendimo, kuris bus priimtas dėl šio projekto

  VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Nėra jokių techninių kliūčių užbaigiant dujotiekį "Nord Stream-2", per kasmetinę internetinę konferenciją sakė Vokietijos "Uniper" vadovas Andreasas Širenbekas (Andreas Schierenbeck).

  "Mes — projekto finansinis investuotojas, paties dujotiekio netiesiame, tačiau labai atidžiai stebime jo užbaigimą. Esame įsitikinę, kad Rusija užbaigs dujotiekio statybas, kaip ir buvo paskelbta. Nematau jokių techninių rizikų", — sakė jis RIA Novosti, atsakydamas į klausimą apie "Nord Stream-2" projekto statusą.

  Taip pat Širenbekas pažymėjo, kad bendrovė atidžiai stebi vykstančias derybas tarp ES ir JAV, ir yra gana optimistiškai nusiteikusi dėl sprendimo, kuris bus priimtas dėl šio projekto. "Mes tikime, kad vyraus racionalus požiūris, mums reikia "Nord Stream-2", kad būtų užtikrintas nenutrūkstamas dujų tiekimas Europai. Tai yra komercinis projektas, jis 98 % užbaigtas ir tikimės, kad jis bus baigtas", — sakė jis.

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendra galia yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, linijas. Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — įsipareigojo iš viso finansuoti projektą 50 proc., t. y. iki 950 milijonų eurų.

  "Wintershall Dea" paskelbė, kad baigė investicijas į "Nord Stream-2" statybą, iš viso projekto finansavimui skyrė 730 milijonų eurų. 2020 metais "OMV" ir "Shell" paskelbė visiškai įvykdę savo finansinius įsipareigojimus "Nord Stream-2", o Austrijos "OMV" nurodė, kad kaip paskolos dalį į projektą investavo 730 milijonų eurų. "Nord Stream 2 AG" prašymu visi "Nord Stream-2" projekto užsienio partneriai vienu metu skyrė finansavimą jo statybai.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (643)

  Dar šia tema

  Ar įsileis į Europą "su politiškai neteisinga vakcina"
  Ukraina pasirengė paleisti "Nord Stream-2"
  Karas dėl "Nord Stream-2" baigiasi, ar Lenkija yra pralaimėtoja?
  Tegai:
  Rusija, statyba, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos