11:33 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad du centrai įsikurs Rusijoje (Žemutinio Naugardo ir Kaliningrado srityje), dar vienas — Baltarusijoje (Gardino srityje)

  VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Rusija ir Baltarusija susitarė sukurti tris kovinio rengimo centrus, skirtus bendram karių mokymui, praneša Rusijos gynybos ministerija.

  "Kovo 5 dieną Maskvoje vykusio susitikimo metu Rusijos kariuomenės gynybos ministras Sergejus Šoigu ir Baltarusijos gynybos ministras generolas leitenantas Viktoras Chreninas susitarė sukurti tris kovinio rengimo centrus, skirtus abiejų šalių kariuomenės karių jungtiniam mokymui", — sakoma pranešime. 

  Pažymima, kad du centrai įsikurs Rusijoje (Žemutinio Naugardo ir Kaliningrado srityje), dar vienas — Baltarusijoje (Gardino srityje).

  Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neketina nieko pulti, ir tiesiog naudojasi pretekstu, kad dislokuotų daugiau technikos ir batalionų netoli Rusijos sienų. Be to, Rusija ne kartą neigė kaltinimus bandymais paveikti rinkimus įvairiose šalyse, o Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas juos pavadino "absoliučiai nepagrįstais".

  Pareiškimų apie Kaliningrado "užgrobimą" reguliariai galima išgirsti iš Amerikos politikų. Be to, kaip Kaliningrado srities užgrobimo priežastį Vašingtonas nurodo būtinybę "apsaugoti" savo sąjungininkus nuo "okupacijos".

  Kaliningrado srities gubernatorius pareiškė, kad agresyvią Vakarų žiniasklaidos retoriką apie galimą NATO ir Rusijos konfliktą Baltijos šalyse skatina Šiaurės Atlanto bloko karinis-pramoninis kompleksas, o Rusija tuo tarpu siekia išplėsti bendradarbiavimą su regionais. Jis pabrėžė, kad gynybinės infrastruktūros dislokavimas Kaliningrade vyksta reaguojant į puolamųjų ginklų dislokavimą Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

  Politikos analitikas Aleksandras Nosovičius pabrėžė, kad Rusijos kariai saugo ne tik Kaliningradą, bet ir jo kaimynus nuo jų "apsukrių, linkusių organizuoti karus, siekdami pasisavinti karinius biudžetus, sąjungininkų".

  Dar šia tema

  Nauja Lietuvos karių pamaina išvyko į karinę mokymo operaciją Ukrainoje
  Landsbergis su NATO generaliniu sekretoriumi aptarė "Rusijos karinės galios stiprinimą"
  "Veiksmingiau nei valdomos raketos": kuo ginkluojama Rusijos karinė aviacija
  Tegai:
  Baltarusija, Rusija, kariuomenė

  Svarbiausios temos