08:42 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Paveikslėlyje pavaizduotas kalinys, nusileidžiantis iš paklodžių surišta virve, prie kurios galo pririšta rašomoji mašinėlė

  VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Gatvės menininko Banksy stiliaus grafitis pasirodė ant kalėjimo sienos Britanijos Redinge, kur bausmę atliko rašytojas Oskaras Vaildas, praneša DailyMail.

  ​Paveikslėlyje pavaizduotas kalinys, nusileidžiantis iš paklodžių surišta virve, prie kurios galo pririšta rašomoji mašinėlė.

  Vietiniai gyventojai mano, kad Banksy galėjo pats aplankyti Redingą dėl kampanijos, vykstančios aplink Viktorijos epochos objektu pripažintą pastatą. Kalėjimas Redinge nenaudojamas pagal paskirtį nuo 2013 metų. Miesto taryba nori paversti jį kultūros objektu. Tačiau Teisingumo ministerija ieško jo balanse esančiam turtui komercinio pirkėjo.

  Oskaras Vaildas, 1895 metais nuteistas už amoralumą, vietos kalėjime praleido pusantrų metų. Ten jis parašė savo garsiąją poemą "Baladė apie Redingo kalėjimą" ir išpažinties laišką "De Profundis" ("Iš bedugnės"), kuris buvo išleistas po rašytojo mirties.

  Banksy — menininkas-mįslė, provokatorius ir pokštininkas, pakeitęs masišką gatvės meno suvokimą. Jo ironiški ir šmaikštūs darbai, nukreipti prieš politiką, karą, kapitalizmą ir moralizavimą tampa žurnalistų, fotografų, vandalų, menotyrininkų ir kolekcininkų medžioklės objektas.

  Dar šia tema

  Internete paplito vaizdo įrašas apie tai, kaip Paryžiuje pavogtas Banksy meno kūrinys
  Benamis Kalėdų senelis: menininkas Banksy pristatė naują grafitį — video
  Naujas Banksy stiliaus grafitis pasirodė Britanijos Bristolyje
  Banksy savo namuose sukūrė naują grafitį
  Tegai:
  Didžioji Britanija, kalėjimas, grafitis, Banksy

  Svarbiausios temos