15:02 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1844)

  Pasak mokslininkų, rezultatai rodo didelę pakartotinės infekcijos tikimybę, jei išgyvenusieji COVID-19 susidurs su nauja SARS-CoV-2 atmaina, ir kad reikia tolesnių tyrimų, norint sukurti greitai pritaikomas platformas naujoms vakcinoms

  VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Pietų Afrikos biologai eksperimentavo su laboratoriniu virusu, turinčiu mutacijų, panašių į Pietų Afrikos SARS-CoV-2 padermę, ir nustatė, kad jis yra atsparus neutralizacijai, kai yra veikiamas COVID-19 antikūnų ar pasveikusių pacientų plazmos. Tyrimo rezultatai paskelbti žurnale "Nature Medicine".


  Antikūnai gaminasi žmonėms, kurie sirgo COVID-19 ir yra paskiepyti. Jų gamyba gali trukti mėnesius ir turėtų apsaugoti žmogų nuo pakartotinės infekcijos.

  Neutralizuojančių antikūnų yra sveikstančiųjų kraujo plazmoje, kuri aktyviai naudojama, ypač sunkių ligonių gydymui. Savo ruožtu farmacijos kompanijos kuria monokloninius antikūnus, pagrįstus neutralizuojančiais antikūnais — potencialiais terapiniais agentais koronaviruso infekcijai gydyti.

  Tačiau vis dar neaišku, kiek šie antikūnai veiksmingi prieš naujus SARS-CoV-2 koronaviruso variantus — vadinamąsias Didžiosios Britanijos ir Pietų Afrikos padermes.

  Pietų Afrikos nacionalinės sveikatos tarnybos Nacionalinio infekcinių ligų instituto mokslininkai, vadovaujami dr. Penny Moore kartu su kolegomis iš Vitvatersrando universiteto ir kitų institucijų laboratorijoje tyrė pseudoviruso, kuriame yra koronaviruso SARS-CoV-2 501Y varianto mutacijos V2, pirmą kartą atrasto Pietų Afrikoje elgesio ir atsparumo antikūnams funkciją.

  Autoriai palygino 501Y.V ir pradinės SARS-CoV-2 linijos neutralizavimą su trijų monokloninių antikūnų klasėmis ir nustatė, kad visos trys antikūnų klasės neutralizavo pradinę liniją, bet ne variantą 501Y.V2.

  Tuomet mokslininkai išbandė abiejų koronaviruso variantų neutralizavimą plazma, gautą iš 44 pacientų, kurie buvo hospitalizuoti Johanesburgo ligoninėse, diagnozavus COVID-19. Pusė plazmos mėginių neparodė jokio aktyvumo prieš 501Y.V2, kita dalis parodė žymiai sumažėjusį atsaką ir tik trys mėginiai, paimti iš pacientų, kuriems buvo sunkių simptomų, parodė aukštą viruso neutralizavimo lygį.

  Tuo tarpu, kaip pažymi tyrėjai, nepaisant neutralizacijos nebuvimo, antikūnai sėkmingai prisijungia prie viruso smaigalinio baltymo. Taigi jie suteikia apsaugą, nors ir ne visišką.

  Pasak mokslininkų, rezultatai rodo didelę pakartotinės infekcijos tikimybę, jei išgyvenusieji COVID-19 susidurs su nauja SARS-CoV-2 atmaina, ir kad reikia tolesnių tyrimų, norint sukurti greitai pritaikomas platformas naujoms vakcinoms. Nes vaistai, nukreipti į antikūnų gamybą jungiantis prie smaigalinių baltymų, gali būti neveiksmingi naujoms koronaviruso mutacijoms.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1844)

  Dar šia tema

  Lietuvoje per parą nustatytas 631 naujas koronaviruso atvejis
  Lietuvoje plečiamos profilaktinio testavimo nuo koronaviruso grupės
  Moteris užsikrėtė koronavirusu ir nupliko
  Tegai:
  koronavirusas

  Svarbiausios temos