13:26 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vienos pratybos vyks Rusijoje — Polivno poligone Uljanovsko srityje, kitos — Baltarusijoje, Osipovičskio poligone Minsko srityje

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Rusija ir Baltarusija kovo mėnesį surengs dvi bendras taktines Rusijos Federacijos oro desanto pajėgų ir Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų specialiųjų operacijų pajėgų pratybas, praneša Rusijos gynybos ministerija.

  Vienos pratybos vyks Rusijoje — Polivno poligone Uljanovsko srityje, kitos — Baltarusijoje, Osipovičskio poligone Minsko srityje.

  Polivno poligone vyksiančių pratybų tema — taikos palaikymas, manevrai vyks kovo 9–20 dienomis. Pratyboms vadovaus Oro desanto pajėgų Uljanovsko atskirojo gvardijos desanto junginio vadas pulkininkas Vladimiras Seliverstovas.

  Tikimasi, kad Baltarusijos specialiųjų operacijų pajėgų padalinys į poligoną atvyks antradienį, kovo 9 d. Aktyvus manevrų etapas numatytas kovo 16–19 dienomis.

  "Iš viso pratybose dalyvaus daugiau nei 400 karių ir apie 100 vienetų Uljanovsko rinktinės karinės ir specialiosios technikos vienetų, iš Baltarusijos pusės daugiau nei 80 karių iš atskirojo Baltarusijos Respublikos ginkluotųjų pajėgų specialiųjų operacijų pajėgų atskirojo gvardijos desanto formavimo, dislokuoto Bresto mieste", — pranešė Gynybos ministerija.

  Be to, į manevrus bus įtraukti du Rusijos centrinės karinės apygardos smogiamieji sraigtasparniai Mi-24 ir šeši transporto koviniai sraigtasparniai Mi-8AMTŠ.

  "Tuo pat metu kovo 15–27 dienomis Osipovičskio poligone, Baltarusijos Respublikos Minsko srityje, vyks bendros Baltarusijos ir Rusijos taktinės pratybos", — pranešė ministerija.

  Manevrų Baltarusijoje metu Rusijos ir Baltarusijos desantininkų daliniai dienos ir nakties metu atliks bendrus sustiprinto desantininkų bataliono veiksmus gynyboje ir puolime. Šiose pratybose iš Rusijos pusės dalyvaus apie 90 Pskovo gvardijos oro desanto pajėgų Juodosios jūros gvardijos puolimo pulko karių, iš Baltarusijos — daugiau nei 400 karių ir apie 100 karinės ir specialiosios technikos vienetų iš Vitebsko atskirojo gvardijos oro desanto junginio.

  Tegai:
  karinės pratybos, Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos