22:41 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ekspertų teigimu, šalyje pastebimas rusofobijos, kurią skatina oficiali valdžia, bandydama įbauginti gyventojus pavojumi iš išorės, augimas

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Vis daugiau Estijos paauglių yra rengiami dalyvauti galimame kare su Rusija, interviu "RT" pasakojo ekspertai.

  Taigi Estijos gynybos ministras Kale Lanetas (Kalle Laanet) anksčiau atkreipė dėmesį į išaugusį jaunų žmonių skaičių, pasirengusių dalyvauti pasipriešinime priešui. Remiantis socialinių apklausų rezultatais, jų dalis padidėjo nuo 54 iki 63%.

  Ekspertų teigimu, šalyje pastebimas rusofobijos augimas, kurią skatina oficiali valdžia, bandydama įbauginti gyventojus pavojumi iš išorės.

  "Mitas apie "grėsmę iš Rytų" tapo Estijos valdžios įkyria idėja, o plataus masto propagandos dėka nemaža dalis gyventojų "užsikrėtė" rusofobišku aliarmizmu", — sakė Rusijos mokslų akademijos Ekonomikos instituto Posovietinių studijų centro vadovas Leonidas Vardomskis.

  Specialistas pabrėžė, kad skleisdama alternatyvų požiūrį į Rusiją, Estijos valdžia bando atitraukti piliečius nuo vidinių problemų.

  Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto (MGIMO) Tarptautinių tyrimų instituto Europos tyrimų centro pagrindinis mokslo darbuotojas Vladislavas Vorotnikovas mano, kad Estija jau ne pirmuosius metus formuoja Rusijos, kaip priešo, įvaizdį tarp gyventojų ir netgi pasiekė sėkmės šia kryptimi.

  Anksčiau Estijos gynybos ministras Kale Lanetas pareiškė, kad didžiausią grėsmę šalies saugumui kelia Maskva.

  Dar šia tema

  "Planuoja dovaną Rusijai". Kaip Taline ginčijamasi dėl Maskvos
  NATO-2030: kur veda aktyvi Vakarų aljanso veikla Baltijos šalyse
  Rusijos ambasada Estijoje pasipiktino paminklo išniekinimu netoli Narvos
  Tegai:
  karas, moksleiviai, Rusija, Estija

  Svarbiausios temos