10:39 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas pažymėjo, kad tik 22 šalyse moteris yra valstybės ar vyriausybės vadovė

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Vienoda moterų ir vyrų dalis valstybės ir vyriausybės vadovybėje esant dabartiniam pažangos lygiui bus pasiekta po 130 metų, pareiškė neoficialiame JT Saugumo tarybos posėdyje JT generalinio sekretoriaus pavaduotoja politikos ir taikos stiprinimo reikalams Rouzmari DiKarlo (Rosemary DiCarlo).

  Anksčiau JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas pažymėjo, kad tik 22 šalyse moteris yra valstybės ar vyriausybės vadovė. Tik 21 % ministrų yra moterys, o moterys parlamentarės sudaro mažiau nei 25 % deputatų.

  "Esant dabartiniam pažangos lygiui, lyčių lygybės pasiekimas valstybių ir vyriausybių vadovų lygiu užtruks dar 130 metų", — pasakė DiKarlo.

  Anot jos, JT turi rodyti asmeninį pavyzdį lyčių lygybės klausimais. Kaip pabrėžė DiKarlo, JT generalinis sekretorius paskyrė moteris į daugiau nei 57 % vadovaujamų pozicijų specialiose organizacijos politinėse misijose, įskaitant misijas Afganistane ir Irake vadovų postus.

  "Mes palaikome konstruktyvių moterų dalyvavimą taikos procesuose, vykstančiuose globojant JT", — pažymėjo ji.

  Tegai:
  Jungtinių Tautų organizacija (JTO)

  Svarbiausios temos