11:19 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Agentūros "Bloomberg" duomenimis, programišiai "išlaužė" kameras bendrovėse "Tesla" ir "Cloudflare", moterų klinikose, psichiatrijos ligoninėse ir pačios kamerų gamintojos — bendrovės "Verkada" — biuruose

  VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Programišių grupė teigia turinti prieigą prie 150 tūkstančių bendrovės "Verkada" stebėjimo kamerų, įrengtų ligoninėse, policijos nuovadose, kalėjimuose, mokyklose ir įvairiose įmonėse keliose šalyse, duomenų, praneša agentūra "Bloomberg".

  Agentūros duomenimis, 2016 metais įkurta bendrovė "Verkada" parduoda vaizdo stebėjimo kameras, kurias klientai gali valdyti per internetą.

  Pranešama, kad programišiai "išlaužė" kameras bendrovėse "Tesla" ir "Cloudflare", moterų klinikose, psichiatrijos ligoninėse ir pačios kamerų gamintojos — bendrovės "Verkada" — biuruose. Programišiai, anot agentūros, dabar tvirtina, kad be prieigos prie tiesioginių transliacijų iš kamerų, jie taip pat gavo prieigą prie viso "Verkada" klientų vaizdo įrašų archyvo.

  Viename iš vaizdo įrašų, patekusių "Bloomberg" žinion, buvo užfiksuota ligoninė "Halifax Health" Floridoje, kitame — "Teslos" sandėlis Šanchajuje, "Cloudflare" biurai JAV ir Didžiojoje Britanijoje.

  Tilis Kotmanas, kuris teigia dalyvaujantis įsilaužime, agentūrai pareiškė, kad įsilaužime dalyvavo tarptautinė programišių grupė, tikslas — pademonstruoti vaizdo stebėjimo visuotinumą ir įsilaužimo į sistemas paprastumą. Pasak jo, programišiai prieigą prie "Verkada" gavo per "super administratoriaus" paskyrą, tai leido jiems žiūrėti į visų įmonės klientų kameras. Vardą ir slaptažodį prie paskyros jie rado internete.

  Kotmanas pareiškė, kad "Bloomberg" susisiekus su "Verkada", programišiai prarado prieigą prie vaizdo įrašų ir archyvų. Agentūra pažymi, kad "Verkada" šiuo metu tiria incidentą ir bando pranešti apie tai savo klientams.

  Dar šia tema

  Programišiai paskelbė intymias dainininkės Demi Lovato nuotraukas
  Programišiai per kelias minutes išlaužė elektromobilio "Tesla" apsaugą — video
  Programišiai pavogė apie 110 tūkst. Lietuvoje registruotų "CityBee" klientų informaciją
  Seime inicijuojama "CityBee" klientų duomenų nutekėjimo parlamentinė kontrolė
  Pagrobta šimtai tūkstančių. Kaip Lietuvos valstybės pareigūnai prarado kiber-budrumą
  Tegai:
  vaizdo stebėjimo kameros, programišiai

  Svarbiausios temos