00:00 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Naujas draudimas galioja iki 2025 metų gruodžio 9 dienos. Lenkijos užsienio reikalų ministerija panaikino Sviridovo akreditaciją 2014 metais, nepaaiškinusi priežasčių

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Lenkija penkeriems metams pratęsė draudimą MIA "Rossija segodnia" žurnalistui Leonidui Sviridovui įvažiuoti į Šengeno šalis su formuluote "grėsmė nacionaliniam saugumui", RIA Novosti sakė jo advokatas iš Lenkijos Jaroslavas Chelstovskis.

  "Savo kliento prašymu išsiunčiau oficialų prašymą Lenkijos užsienio reikalų biurui. Paprašėme informuoti, ar mano klientas yra užsienio piliečių, kuriems dėl įvairių priežasčių neleidžiama atvykti į Lenkiją, duomenų bazėje. Gavome oficialų atsakymą raštu paštu", — sakė advokatas.

  RIA Novosti žinioje esančiame dokumente sakoma, kad Sviridovas "yra užsieniečių, kurių buvimas Lenkijos Respublikos teritorijoje yra nepageidaujamas, sąraše". Tame pačiame dokumente teigiama, kad "pono Sviridovo patekimas į Lenkijos Respublikos teritoriją ar jo buvimas šioje teritorijoje kelia grėsmę valstybės saugumui".

  Naujas draudimas galioja iki 2025 metų gruodžio 9 dienos.

  2014 metų spalio 24 dieną Lenkijos užsienio reikalų ministerija nenurodydama priežasties atšaukė nuo 2003 metų Varšuvoje dirbusio Sviridovo akreditaciją. Po to Lenkijos valdžia pradėjo administracinę procedūrą dėl leidimo gyventi šalyje — ilgalaikio ES gyventojo statuso — atėmimo iš jo. Po jo panaikinimo, vadovaujantis administracinės įstaigos sprendimu, žurnalistas išvyko iš šalies per 30 dienų. 2015 metų gruodžio 12 dieną jis buvo priverstas skristi iš Varšuvos į Maskvą be teismo sprendimo.

  Sviridovui 5 metams iki 2020 metų gruodžio mėnesio buvo draudžiama atvykti į Šengeno valstybes.

  Visa Rusijos žurnalisto bylos medžiaga yra įslaptinta, nepaisant daugybės gynybos pusės reikalavimų gauti paaiškinimą apie šio sprendimo priežastis. Pagrindinis Lenkijos administracinis teismas atsisakė išslaptinti bylos dokumentus.

  Vienintelis oficialus dokumentas yra Sviridovo aplanke: Lenkijos vidaus saugumo agentūros (ABW) direktoriaus laiškas, kuriame teigiama, kad "tolesnė minėto piliečio viešnagė Lenkijoje kelia realią ir rimtą grėsmę valstybės saugumui", tačiau apie priežastis nieko nesakoma.

  Keletą kartų Sviridovo istorija buvo įtraukta į ESBO atstovo spaudos laisvės klausimais stebėsenos ataskaitą apie žurnalistų teisių pažeidimus organizacijos šalyse. ESBO neseniai užfiksavo vienintelį žurnalisto teisių pažeidimo atvejį Lenkijoje, o tai pažeidžia ne Lenkijos, o Rusijos piliečio teises.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerija ne kartą pareiškė, kad situacija aplink Sviridovą gali būti vertinama kaip bandymas apriboti žodžio laisvę ir pažeisti įstatymines žurnalisto teises verstis profesine veikla.

  Tegai:
  Šengenas, Lenkija, Rusija

  Svarbiausios temos