12:42 2021 Balandžio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo pačiu, straipsnyje Kinija įvardijama kaip konkuruojanti šalis, kurios neva keliama grėsmė yra ekonominio pobūdžio

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. JK kitą savaitę Rusiją pavadins "grėsme numeris vienas" šaliai. Apie tai pranešė "The Sunday Times", remdamasi išsamia saugumo, gynybos ir užsienio politikos klausimų apžvalga, kurią pristatys ministras pirmininkas Borisas Džonsonas.

  Publikacijoje nurodoma, kad toks pareiškimas paaiškinamas Rusijos "dažnais agresyviais įsiveržimais" į Britanijos vandenis ir oro erdvę.

  Be to, straipsnyje Kinija įvardijama kaip konkuruojanti šalis, kurios grėsmė yra ekonominio pobūdžio. Leidinio autoriai atkreipė dėmesį į planus, rodančius padidėjusias Jungtinės Karalystės išlaidas, kurios turėtų leisti Londonui konkuruoti su Maskva ir Pekinu įvairiais aspektais.

  "Kinija yra konkurentė, bandanti pavogti intelektinę nuosavybę ir kelianti grėsmę ekonominiam saugumui", — sakė šaltinis.

  Anksčiau Ronaldo Reigano instituto apklausa parodė, kad amerikiečiai nustojo laikyti Rusiją pagrindine grėsme JAV ir įžvelgė pavojų Kinijoje. Labiausiai amerikiečiai nerimauja dėl "kibernetinių atakų", o JAV piliečiai nepalankiai vertina "Kinijos politinę sistemą ir Kinijos komunistų partiją". Jie taip pat yra susirūpinę dėl žmogaus teisių pažeidimų Kinijoje ir nori, kad JAV remtų "demokratijos palaikymo judėjimą Honkonge".

  Britų laikraščio "Sunday Times" skaitytojai komentuodami saugumo, gynybos ir užsienio politikos klausimų apžvalgą, kurią antradienį pristatys ministras pirmininkas Borisas Džonsonas, suabejojo ​​išvadų tinkamumu.

  "Tikrai ne Europos Sąjunga?" — sakė Malcolm'as Chandler'is.

  Stephen'as Collins'as prisijungė prie jo.

  Skaitytojas Cuddy Bear'as taip pat išreiškė sumišimą: pasak jo, kiekvieną kartą straipsniuose su antraštėmis apie Rusijos invaziją į Britanijos vandenis ir oro erdvę tekste smulkiu šriftu paaiškinama, kad lėktuvas ar laivas atsidūrė per arti Jungtinės Karalystės sienos.

  "Ar jie meluoja mums?" — stebėjosi jis.

  Vartotojas Aleksejus Fedorovas pažymėjo, kad Rusija niekada nebandė užkariauti JK.

  "Pagrindinė grėsmė šiai šaliai yra ją valdantys korumpuoti sukčiai", — rašė Vegas.

  Malcolm'as Drummond'as pavadino straipsnį nesąmone, paaiškindamas, kad didesnę grėsmę kelia į Britaniją atvykstantys religiniai fanatikai. Rusija, pasak skaitytojo, paprastiems gyventojams nekelia jokios grėsmės.

  Tegai:
  Kinija, Rusija, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos