00:29 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Leidinyje pažymėta, kad ašies Maskva–Pekinas–Teheranas formavimasis kelia daug baimių, ir ši aplinkybė vargu ar išvengs Baltųjų rūmų dėmesio

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Kinijos ir Rusijos planai kartu sukurti mokslinę Mėnulio stotį yra grėsmingas ženklas Vakarams, rodantis priešiško aljanso susikūrimą. Kad išvengtų aljanso stiprinimo, Jungtinės Valstijos turi padaryti rimtų nuolaidų — ypač verta pagalvoti apie "Ukrainos atidavimą", rašo "The Washington Post".

  Leidinyje pažymėta, kad ašies Maskva–Pekinas–Teheranas formavimasis kelia daug baimių, ir ši aplinkybė vargu ar išvengs Baltųjų rūmų dėmesio. Leidžiamas scenarijus, kai Rusija ir jos sąjungininkai pradeda silpninti kaimynines NATO šalis, o "Irano marionetės" ​​perima Izraelį ar Persijos įlankos arabų šalis, o Kinija pradės spausti Taivaną ar valstybes, kurios ginčija jo reikalavimus Pietų Kinijos jūrai.

  "Jungtinėms Valstijoms dažnai sunku įveikti vieną krizę. Kas atsitiks, jei jie susidurs su trimis ar keturiais tuo pačiu metu?" — paklausė straipsnio autorius.

  "The Washington Post" pažymėjo, kad minėtą problemą jie laiko viena pagrindinių JAV prezidento Džo Baideno administracijos problemų. Manoma, kad Irano, Rusijos ir Kinijos suartėjimo kontekste JAV gali bandyti "atsikovoti", pasikliaudamos savo galia ir sąjungininkais pasauliniuose aljansuose, arba norėti "suskaidyti" priešišką aljansą, tačiau tai turės padaryti rimtų nuolaidų. Visų pirma svarstoma galimybė atsisakyti įtakos Ukrainoje ir išvesti NATO karius iš aljanso Baltijos šalių teritorijos.

  Kalbant apie patį Rusijos ir Kinijos Mėnulio tyrimų stoties sukūrimo projektą, esą joje nėra jokios grėsmės: straipsnio autorius įsitikinęs, kad nei Maskva, nei Pekinas neturi galimybės artimiausiu metu pastatyti objekto. Jis pažymi, kad nemažai ženklų rodo, kad šia kryptimi JAV galės aplenkti Rusiją ir KLR. Pabrėžiama, kad įgyvendinant NASA "Artemis" projektą iki 2024 metų planuojama žmogų pristatyti į Mėnulį.

  Anksčiau "Roscosmos" pranešė, kad Rusija ir Kinija pasirašė memorandumą dėl Mėnulio stoties sukūrimo. Buvo paaiškinta, kad vaizdo konferencijos metu šalys susitarė vadovautis "teisių ir pareigų pariteto paskirstymo principais" ir naudoti "kosminę erdvę taikiems tikslams visos žmonijos labui".

  Tegai:
  Kinija, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos