14:40 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1785)

  Komentuodamas vakcinų tiekimą, jis taip pat pažymėjo, kad ES turėtų susirūpinti pakankamo skiepijimo užtikrinimu, o ne COVID pasais

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Koronaviruso pandemija atskleidė tam tikrus biurokratinės Europos Sąjungos sistemos trūkumus, o nesėkminga Europos gyventojų skiepijimo kampanija atspindi šio bloko nekompetentingumą, sakė Nicolas Bays, Europos Parlamento narys iš Prancūzijos nacionalinio fronto partijos, praneša RIA Novosti.

  "Ši krizė atskleidė baudžiamąjį Briuselio biurokratijos lankstumo trūkumą, dėl kurio našta tenka nacionalinėms vyriausybėms. Atplėšta nuo realybės ir savo gyventojų, ES sistemingai daro neteisingą pasirinkimą", — sakė jis.

  Parlamentaras pridūrė, kad Europos Komisijos planas centralizuoti vakcinų užsakymus sukėlė rimtų problemų dėl jų gavimo.

  Vakcina Sputnik V
  © Sputnik / Владислав Воднев

  Komentuodamas vakcinų tiekimą, jis taip pat pažymėjo, kad ES turėtų susirūpinti pakankamo skiepijimo užtikrinimu, o ne COVID pasais.

  "Prancūzijoje ir daugelyje kitų Europos šalių buvo smarkiai apribotos pilietinės laisvės. COVID pasų idėja yra dar vienas žingsnis link socialinės kontrolės, sukuriančios daugybę piliečių kategorijų. Prieš galvodami apie draudimus keliauti ir lankytis restoranuose", — sakė jis.

  ES rinkoje dabar leidžiama centralizuotai naudoti keturias vakcinas — iš bendrovių "Pfizer/BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" ir "Johnson&Johnson". Tačiau skiepijimo kampanija nevyksta sklandžiai. Visų pirma, buvo ir tebėra kai kurių preparatų tiekimo sutrikimų. Taigi, "AstraZeneca" šeštadienį patvirtino pranešimus apie naujus vėlavimus tiekiant vakcinas Europos Sąjungai. "Pfizer/BioNTech" taip pat prieš kelias savaites pranešė apie pristatymo sutrikimus.

  Be to, atsargumo sumetimais, Austrijos valdžios institucijos anksčiau nusprendė sustabdyti "AstraZeneca" vakcinos partijos naudojimą dėl vienos paskiepytos moters mirties ir kitų nepageidaujamų reakcijų, galbūt susijusių su vakcinacija. Estija, Lietuva, Liuksemburgas, Latvija ir Danija pasekė Austrijos pavyzdžiu.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1785)
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, koronavirusas, ES

  Svarbiausios temos