12:56 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tiekėjai bandė pervežti baltarusiškus obuolius pateikdami juos kaip lenkiškus. Vežėjai turėjo visus reikalingus pažymėjimus ir antspaudus

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Federalinė veterinarijos ir fitosanitarijos kontrolės tarnyba ("Rosselchoznadzor") nuo kovo 17 dienos nustato laikinus šviežių obuolių importo iš Bresto regiono apribojimus, skelbiama agentūros interneto svetainėje.

  Priežastis buvo sulaikytas dar vienas automobilis, kuris, prisidengdamas baltarusiais, gabeno lenkiškus obuolius į Rusiją.

  "Prie produktų buvo pridėtas Baltarusijos Respublikos pagrindinės valstybinės sėklų auginimo, karantino ir augalų apsaugos inspekcijos išduotas fitosanitarinis sertifikatas, patvirtinantis baltarusišką obuolių kilmę. Tačiau etiketėje buvo nurodyta, kad obuoliai auginti Lenkijoje", — praneša "Rosselchoznadzor".

  Apribojimai galios tol, kol bus pateikta informacija apie priemones, kurių ėmėsi Baltarusija, "siekdama užkirsti kelią tokių pažeidimų pasikartojimui".

  Keistos bulvės

  Daugiau nei 20 tonų bulvių, gautų iš Vitebsko srities, nebuvo leista į Rusijos teritoriją. Sankt Peterburgo, Leningrado ir Pskovo srities "Rosselchoznadzor" skyriaus darbuotojai suabejojo, ar bulvės yra baltarusiškos: daugumoje tinklų nebuvo atitinkamo žymėjimo.

  Buvo surašytas aktas dėl vienodų karantino fitosanitarinių reikalavimų pažeidimo. Produktai buvo grąžinti į Baltarusijos teritoriją.

  Draudimas importuoti tam tikrų rūšių prekes iš šalių, įvedusių ekonomines sankcijas Rusijos įmonėms ir asmenims, Rusijoje buvo įvestas 2014 metais. Embargas įvestas keliais etapais.

  Ekspertų teigimu, Rusijoje teigiamos embargo pasekmės buvo žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės (ypač mėsos, pieno produktų, daržovių) augimas, taip pat sumažėjo priklausomybė nuo žemės ūkio maisto produktų importo.

  Tuo pačiu metu ne kartą buvo užfiksuoti bandymai importuoti sankcionuotus produktus, prisidengiant Baltarusija.

  Tegai:
  Rusija, Lenkija, Baltarusija

  Svarbiausios temos