06:40 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak aljanso generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo, nuo 2020 metų vasario NATO ne kartą siuntė Rusijai pasiūlymus sušaukti Tarybos posėdį, tačiau Rusija juos nuosekliai atmetė

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Derybos dėl Rusijos ir NATO tarybos 2020 metais neįvyko dėl Maskvos kaltės. Šis pareiškimas pateiktas organizacijos generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo ataskaitoje, paskelbtoje kovo 16 dieną, antradienį.

  Stoltenbergas pabrėžia, kad 2020 metais aljansas liko atviras dialogui Taryboje, ir kaltina Maskvą, kad susitikimas niekada neįvyko. Pasak jo, nuo 2020 metų vasario NATO ne kartą siuntė Rusijai pasiūlymus sušaukti Tarybos posėdį, tačiau Rusija juos nuosekliai atmetė.

  Nepaisant to, dokumente pažymima, kad ryšiai su Rusijos vadovybe tęsėsi. Pavyzdžiui, 2020 metų vasario mėnesį Stoltenbergas Miuncheno saugumo konferencijoje susitiko su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu, o tų pačių metų liepą įvyko telefoninis pokalbis tarp NATO karinio komiteto vadovo Stiuarto Pyčo (Stuart Peach), JAV kariuomenės vado ir Rusijos ginkluotųjų pajėgų generolo Valerijaus Gerasimovo.

  Anksčiau NATO generalinis sekretorius Rusiją pavadino viena pagrindinių grėsmių aljansui kartu su Kinija, klimato kaita ir terorizmu. Tuo pat metu kovo 15 dieną Stoltenbergas nematė tiesioginės Rusijos ir Kinijos grėsmės — ir už tai reikėtų padėkoti aljanso šalims.

  "Jei bus ataka, tai sukels visų sąjungininkų reakciją. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių mes sugebėjome išlaikyti ramybę daugiau nei 70 metų", — pabrėžė jis.

  Tegai:
  santykiai, NATO, Rusija

  Svarbiausios temos