12:49 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)

  Pasak laikraščio, pažymėjimas leis tiems bendruomenės piliečiams, kurie buvo paskiepyti EVA patvirtintomis vakcinomis, keliauti tarp ES valstybių narių be būtinybės laikytis apribojimų

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. ES vakcinacijos pažymėjimų projektuose numatyta, kad europiečiai, paskiepyti Rusijos ar Kinijos vakcina, galės patekti į tas ES šalis, kuriose šios vakcinos taip pat yra pripažintos, skelbia laikraštis "Pais", remdamasis projektu, kurį Europos Komisija svarstys šį trečiadienį.

  Pasak laikraščio, pažymėjimas leis tiems bendruomenės piliečiams, kurie buvo paskiepyti EVA patvirtintomis vakcinomis, keliauti tarp ES valstybių narių be būtinybės laikytis apribojimų. Pažyma taip pat bus išduodama asmenims, kurie gavo nacionaliniu mastu patvirtintas vakcinas, kaip antai "Sputnik V" ir Kinijos "Sinopharm" vakcinos atveju Vengrijoje ir Slovakijoje.

  Taip pat laikraštis pažymi, kad ES piliečiai, paskiepyti tokiomis nacionaliniu mastu patvirtintomis vakcinomis, galės laisvai patekti tik į tas šalis, kurios jas taip pat pripažįsta.

  Pažymėjimai, tiek skaitmeniniai, tiek popieriniai, bus išduodami nemokamai, juose bus informacija, pateikta oficialia išduodančios šalies kalba ir anglų kalba, rašo laikraštis. Pažymėjimą bus galima nuskaityti naudojant brūkšninį kodą. Numatoma išduoti trijų tipų pažymėjimus: skiepo, koronaviruso tyrimo rezultatų ar dokumento, kuris įrodo, kad žmogus infekcija jau persirgo.

  Anksčiau Europos Komisijos atstovas sakė, kad Europos Komisija trečiadienį priims ir pateiks savo pasiūlymus dėl koronaviruso "skaitmeninių žaliųjų sertifikatų" įvedimo Europos Sąjungoje.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, Sputnik V

  Svarbiausios temos