07:50 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Diplomatinės atstovybės pareiškime socialiniame tinkle pažymima, kad Amerikos žvalgybos bendruomenės pateiktame dokumente yra nemažai nepagrįstų kaltinimų Rusijai

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Amerikos žvalgybos kaltinimai Rusijai dėl kišimosi į JAV prezidento rinkimus yra nepagrįsti, pranešė ambasada Vašingtone.

  Antradienį išslaptintoje žvalgybos ataskaitoje teigiama, kad Rusija bandė sužlugdyti Džo Baideno pergalę ir padėti perrinkti Donaldą Trampą, taip pat "pasėti nesantaiką" Amerikos visuomenėje. Be to, Iranas, "Hezbollah" ir Kuba buvo įvardyti tarp tų, kurie esą norėjo paveikti balsavimą. Dokumente taip pat paskelbtos naujos sankcijos Maskvai.

  Kaip pažymėjo diplomatinė atstovybė, ataskaitos išvadas, kad Rusija Valstijose vykdė "įtakos operacijas", "patvirtina tik žvalgybos tarnybų pasitikėjimas jų teisingumu".

  "Nėra faktų ar konkrečių įrodymų apie tokius teiginius", — sakoma Rusijos ambasados ​​Facebook pranešime.

  Diplomatai pabrėžė, kad naujausi JAV kaltinimai neprisideda prie dvišalių santykių normalizavimo ir neatitinka "vienodo ir abipusiai pagarbaus ekspertų dialogo, kurį pasiūlė Rusija, siekiant rasti sprendimus aktualiausiais klausimais".

  JAV prezidento spaudos sekretorė Džen Psaki (Jen Psaki) anksčiau nepasakė, kada gali būti įvestos kitos sankcijos Rusijai. CNN duomenimis, Baltieji rūmai tokį žingsnį galėtų žengti jau kitą savaitę.

  JAV prezidento rinkimai vyko lapkričio 3 dieną. Juos laimėjo demokratas Džo Baidenas, gavęs 306 rinkikų balsus prieš 232 už respublikoną Trampo. Pastarasis ne kartą kaltino savo konkurentus bandymu "pavogti rinkimus". Prezidento advokatas Rudis Džulianis (Rudy Giuliani) pažymėjo, kad balsavimo pažeidimai buvo sistemingi.

  Tai ne pirmas kartas, kai JAV girdimi pareiškimai, susiję su "kišimusi" į Amerikos rinkimus. Rusija praeityje ne kartą paneigė šiuos kaltinimus.

  Dar šia tema

  JAV išsigando Rusijos karinio jūrų laivyno Atlante: dabar NATO galvoja apie blokadą
  Ekspertas: Lietuva tuoj ims laukti, kad jai ant galvos "nukris Putinas"
  Pentagonas apibūdino Rusijos įtaką Pietų Amerikoje, užsimenama ir apie RT bei vakciną
  Tegai:
  Rusijos kišimasis, JAV prezidento rinkimai, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos