11:17 2021 Balandžio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau amerikiečių leidinys "Defense News" pranešė, kad Ukraina ir Turkija siekia sustiprinti karinį ir techninį bendradarbiavimą, galbūt pagal "Turkish Fighter X" programą, apie kurią buvo kalbėta tų pačių metų rugpjūčio pabaigoje Ankaroje

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Galimas penktos kartos Rusijos naikintuvo Su-57 pasirodymas Turkijoje taps NATO košmaru, rašoma amerikiečių leidinio "19FortyFive" leidinyje.

  Publikacijoje pažymima, kad Ankaros susidomėjimas Su-57 paaiškinamas draudimu tiekti penktosios kartos "F-35 Lightning II" naikintuvus iš Jungtinių Valstijų. Leidinyje pažymima, kad Ankara šiuo metu vykdo savo kovotojų projektą, pavadintą "Turkish Fighter X" (TF-X).

  "19FortyFive" pakomentavo Rusijos Federalinės karinio ir techninio bendradarbiavimo tarnybos spaudos sekretoriaus Valerijaus Rešetnikovo kovo mėnesio pareiškimą, kuriame kalbėta apie Rusijos pasirengimą tiekti Turkijai naikintuvus Su-35 ir Su-57, taip pat bendradarbiauti su Ankara vykdant TF projektą.

  2020 metų rugsėjo mėnesį "Klimov" vykdomasis direktorius Aleksandras Vataginas sakė, kad Rusija gamina MiG-29 ir MiG-35 orlaivių turboreaktyvinį variklį R-33, kurio Turkijai gali prireikti kuriamam TF-X naikintuvui.

  Tą patį mėnesį amerikiečių leidinys "Defense News" pranešė, kad Ukraina ir Turkija siekia sustiprinti karinį ir techninį bendradarbiavimą, galbūt pagal TF-X programą, apie kurią buvo kalbėta tų pačių metų rugpjūčio pabaigoje Ankaroje.

  Tegai:
  Turkija, NATO, naikintuvai, SU-57

  Svarbiausios temos