07:50 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1781)

  Tuo pačiu metu ekspertai rekomenduoja 15 minučių stebėti paskiepytą pacientą, taip pat neskiepyti tų, kuriuos anksčiau buvo ištikęs anafilaksinis šokas

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. PSO strateginė imunizacijos ekspertų grupė rekomenduoja atidžiai stebėti galimą "Johnso&Johnson" vakcinos šalutinį poveikį, įskaitant alergines reakcijas ir kraujotakos problemas. Apie tai rašo RIA Novosti autorė Jelizaveta Isakova.

  Paskelbtose strateginės patariamosios grupės imunizacijos srityje rekomendacijose visų pirma pažymima, kad atlikus "Johnson&Johnson" vakcinos tyrimus dar nebuvo nustatyta daug sunkių alerginių reakcijų, išskyrus vieną atvejį, kuris buvo nustatytas Pietų Afrikoje.

  Tuo pačiu metu ekspertai rekomenduoja 15 minučių stebėti paskiepytą pacientą, taip pat neskiepyti tų, kuriuos anksčiau buvo ištikęs anafilaksinis šokas.

  Pasak ekspertų, vakcina neturi jokių priedų, pagalbinių ar pavojingų konservantų bei yra halalinė.

  Tačiau PSO ekspertai rekomenduoja tęsti "anafilaksinio šoko, tromboembolijos ir kitų rimtų atvejų, atsirandančių po vakcinacijos nuo COVID-19 ir sukeliančių hospitalizaciją ar mirtį, stebėjimą".

  Ekspertai taip pat pažymėjo, kad bandymų metu "Johnson&Johnson" vakcina pasirodė esanti 64–87 % veiksminga prieš Pietų Afrikos ir "braziliškąją" viruso padermę.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1781)
  Tegai:
  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), vakcinacija, vakcina, koronavirusas

  Svarbiausios temos