09:49 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (375)

  Iki Europos ekspertų išvados galima tik spėlioti, kokia buvo nepageidaujamų reakcijų į preparatą priežastis, mano Gamalėjaus centro direktorius Aleksandras Gincburgas

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Kalta ne pati "AstraZeneca" vakcina dėl trombozės atsiradimo, o jos išgryninimo laipsnis, Tarptautinio daugialypės terpės spaudos centro "Sputnik Kazachstanas" trumposios spaudos konferencijos metu sakė Gamalėjaus centro direktorius Aleksandras Gincburgas.

  "Jei tokia sąsaja [tarp preparato ir tromboembolijos atvejų — Sputnik] bus nustatyta, tada galimas mano paaiškinimas yra tai, kad pats preparatas nėra kaltas dėl šio reiškinio, o galimas jo išgryninimo laipsnis. Išgryninimo laipsnis, kuris atliekamas gamybos proceso metu, gali būti gana skirtingas. Būna dviejų, trijų etapų. Galbūt šiuo atveju buvo naudojamas nepilnavertis gryninimo laipsnis ir kai kurie produktai, kurie galėjo likti galutiniame preparate, galėjo prisidėti prie trombocitų agregacijos daliai pacientų, kurie gavo šį preparatą. Tai mano prielaida", — sakė jis.

  Antradienį, kovo 16 dieną, Lietuva laikinai sustabdė vakcinaciją "AstraZeneca" preparatu, kol Europos vaistų agentūra (EVA) pateiks galutines išvadas dėl vakcinos saugumo. Tikimasi, kad jos bus paskelbtos ketvirtadienį. Tačiau ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sakė iki pat antradienio vakaro nemačiusi reikalo tai daryti. Be to, ji sakė mananti, kad Europos vaistų agentūra dar kartą pakartos žinią, kad vakcina yra saugi.

  Prezidentas Gitanas Nausėda sukritikavo sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio sprendimą nutraukti vakcinaciją farmacijos kompanijos "AstraZeneca" preparatu. Pasak Lietuvos vadovo, sveikatos apsaugos ministro sprendimas "sudavė smūgį šio preparato patikimumui Lietuvos gyventojų akyse".

  Anksčiau Ispanija, Vokietija, Prancūzija, Austriaj, Latvija, Italija, Nyderlandai nutraukė vakcinaciją su "AstraZeneca". Valdžia priėmė tokį sprendimą po pranešimų apie suprastėjusią vakciną gaunančių asmenų sveikatą.

  Kita vertus, bendrovė paskelbė apie vakcinos saugumą. "AstraZeneca" paaiškino, kad išsamus daugiau kaip 17 milijonų žmonių, paskiepytų ES ir JK sukurtu preparatu, sveikatos būklės tyrimas neparodė duomenų apie padidėjusią plaučių embolijos ir giliųjų venų trombozės riziką.

  Tačiau dar devynios Europos šalys nutraukė arba laikinai apribojo skiepijimą "AstraZeneca" dėl ja paskiepytiems pacientams kilusios trombozės. Danija, Islandija ir Norvegija nutraukė visus šios vakcinos tiekimus.

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (375)

  Dar šia tema

  Lietuva nusprendė laikinai sustabdyti vakcinaciją su "AstraZeneca"
  Žiniasklaida: "Sputnik V" paskiepyti europiečiai gaus skiepo pažymėjimą
  PSO paaiškino, kaip viruso padermės gali paveikti vakcinų veiksmingumą
  Tegai:
  AstraZeneca, vakcina, koronavirusas

  Svarbiausios temos