09:17 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1855)

  Ekspertas pridūrė, kad Vokietijos laikino atsisakymo vakcinuoti "AstraZeneca" preparatu "priežastys buvo pagrįstos", nuo penktadienio naudojimas bus tęsiamas, tačiau "vakcinos reputacija tikrai nukentėjo"

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Vakcinos nuo COVID-19 "AstraZeneca" reputacija nukentėjo po to, kai kai kurios ES šalys laikinai pristabdė jos naudojimą dėl informacijos apie anksčiau nežinomus šalutinius poveikius, Rusijos "Sputnik V" turi būti patvirtinta, sakė tiesiogiai per "N24 TV"  žinomas vokiečių imunologas, garbės direktorius Makso Planko Infekcinės biologijos institute Berlyne, profesorius Stefanas Kaufmanas.

  "Mes privalome leisti šią vakciną ["Sputnik V" — Sputnik]. Prašymas [Europos vaistų agentūrai (EVA) — Sputnik] jau išsiųstas. Tuo tarpu būtų tikslinga užsisakyti iš anksto, nes paklausa vis dar viršija mūsų atsargas", — cituoja Kaufmaną RIA Novosti.

  Ekspertas pridūrė, kad Vokietijos laikino atsisakymo vakcinuoti "AstraZeneca" preparatu "priežastys buvo pagrįstos", nuo penktadienio naudojimas bus tęsiamas, tačiau "vakcinos reputacija tikrai nukentėjo".

  "Svarbu, kad dabar atvirai paaiškintume visuomenei, kad ir toliau stebime šias rizikas, nesvarbu, ar jos yra susijusios, ar ne, ir darome viską, kad būtų užtikrintas saugumas", — sakė ekspertas.

  Nuo kovo 4 dienos Rusijos vakcinai atliekami ekspertizės EVA, kuri užsiima vakcinų, skirtų naudoti Europos rinkoje, patvirtinimu. Anksčiau EVA išreiškė viltį, kad "Sputnik V" įvertinimas bus atliktas pagreitintu laikotarpiu, tačiau nėra vakcinos patvirtinimo datos.

  Vokietijoje šiuo metu diskutuojama dėl ribojamųjų priemonių pratęsimo (lokdauno), susijusio su vadinamąja trečiąja koronaviruso banga. Laikinai sustabdžius vakcinaciją "AstraZeneca" preparatu dėl patikrinimo dėl galimo, anksčiau neužfiksuoto neigiamo šalutinio poveikio, padėtis pablogėjo. Nuo penktadienio vakcinacija "AstraZeneca" bus atnaujinta, ketvirtadienį sakė Vokietijos sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Jensas Španas.

  Vakcinacijos, kuri oficialiai prasidėjo Vokietijoje praėjusių metų gruodžio pabaigoje, tempas taip pat buvo laikomas nepatenkinamu, nes vėlavo anksčiau Vokietijai užsakytų vakcinų partijų pristatymas per ES. Atsižvelgiant į tai, kad iš pradžių Vokietijos reguliavimo institucija leido naudoti "AstraZeneca" vakciną jaunesniems nei 65 metų asmenims, milijonas dozių atsidūrė sandėliuose — pagal nacionalinį skiepijimo planą pirmame etape ketinama skiepyti vyresnius nei 75 metų, taip pat ligoninių ir slaugos namų darbuotojus.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1855)

  Dar šia tema

  Švedijos žiniasklaida: Rusijos vakcina "Sputnik V" sėja nesantaiką ES
  Lietuva pasirengusi "žudyti" piliečius dėl kovos su "Sputnik V", pareiškė ekspertas
  PSO paprašė Rusijos paspartinti "Sputnik V" patvirtinimą
  Tegai:
  Sputnik V, vakcina, koronavirusas, ES, Vokietija

  Svarbiausios temos