20:29 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Viduržemio jūroje iš NATO laivų radarų dingęs Juodosios jūros laivyno "Rostov-na-Donu" povandeninis laivas palaiko ryšį ir perduoda informaciją, pranešė informuotas šaltinis

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Viduržemio jūroje iš NATO laivų radarų dingęs Juodosios jūros laivyno "Rostov-na-Donu" povandeninis laivas palaiko ryšį ir perduoda informaciją, penktadienį RIA Novosti sakė informuotas šaltinis.

  Dieną prieš tai nemažai užsienio žiniasklaidos pranešė, kad NATO laivų grupė po kontakto Viduržemio jūroje pradėjo ieškoti Rusijos povandeninio laivo.

  "NATO priešpovandeninės pajėgos jau savaitę bando rasti "Rostov-na-Donu" povandeninį laivą Viduržemio jūroje ... Bandymai jį rasti nebuvo sėkmingi. Tuo tarpu Rusijos vadovybė neprarado ryšio su laivu", — sakė agentūros pašnekovas.

  Pasak jo, NATO Viduržemio jūroje turi puikių galimybių, tačiau Rusijos povandeninio laivo slaptumo lygis viršijo lūkesčius.

  "Jie išnaudojo stiprias pajėgas ieškodami Rusijos povandeninio laivo, tačiau nesėkmingai. Tai reiškia, kad karo veiksmų sąlygomis į juos nusitaikė priešas, o tai juos labai erzina", — sakė šaltinis.

  Anksčiau penktadienį Juodosios jūros laivyno vadas viceadmirolas Igoris Osipovas sakė, kad visi šeši laivyno povandeniniai laivai šiandien budi jūroje.

  Kaip anksčiau rašė laikraštis "News Israel", prieš kelias dienas Rusijos povandeninis laivas dingo iš NATO laivų valdymo ir kontrolės sistemų ekranų. Dingęs laivas sukėlė JAV karinio jūrų laivyno susirūpinimą, "ypač dėl Rusijos povandeninio laivo sugebėjimo rinkti konfidencialią informaciją".

  Po to JAV karinis jūrų laivynas dislokavo sąjungininkų pajėgas, kad padėtų surasti "pradingėlį".

  Tegai:
  Juodoji jūra, NATO, Rusija, povandeninis laivas

  Svarbiausios temos