22:10 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (632)

  Projektas apima dviejų dujotiekio, kurio bendras pajėgumas siekia 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, linijų statybą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Vokietija pasakė JAV administracijai, kad atmeta ekstrateritorines sankcijas dėl "Nord Stream-2" dujotiekio ir darys tai toliau, trumposios spaudos konferencijos metu Berlyne sakė Vokietijos vyriausybės atstovas Steffenas Seibertas.

  "Mūsų pozicija išlieka nepakeičiama. Mes matome ekstrateritorines sankcijas, kuriomis grasina ir kurias įveda JAV dėl "Nord Stream-2", mes jas atmetame. Apie tai mes pareiškėme JAV administracijai ir darysime tai toliau", — cituoja Seibertą RIA Novosti.

  Anksčiau leidinys "Handelsblatt" su nuoroda į šaltinį Berlyno vyriausybėje, pranešė, kad Vokietija žada JAV sustiprinti paramą Ukrainai, diskusijose dėl "Nord Stream-2" užbaigimo sąlygų be papildomų sankcijų.

  "Aš nekomentuoju publikacijų žiniasklaidoje", — Berlyne vykusioje trumpoje spaudos konferencijoje sakė oficiali Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Maria Adebar, atsakydama į atitinkamą žiniasklaidos atstovų klausimą.

  Projektas apima dviejų dujotiekio, kurio bendras pajėgumas siekia 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, linijų statybą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, stumiančios savo suskystintas gamtines dujas į ES, taip pat Ukraina ir kelios Europos šalys, įskaitant Lietuvą. Valstijos 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti klojimą

  Rusijos Federacija ne kartą pareiškė, kad šis projektas yra komercinis ir naudingas Europai. Vokietija pasisako už dujotiekio užbaigimą ir atmeta vienašališkas ekstrateritorines JAV sankcijas.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (632)

  Dar šia tema

  "Apmaudus projektas": Landsbergis pasiūlė užšaldyti "Nord Stream-2"
  Ukrainoje įvardyta kritinė "Nord Stream-2" paleidimo pasekmė
  Ekspertas: Lietuvos pareiškimai apie "Nord Stream-2" Vokietijoje prilygsta įžūlumui
  Tegai:
  sankcijos, Nord Stream-2, JAV, Vokietija

  Svarbiausios temos