20:48 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Griežtesni apribojimai galios iki balandžio 9 dienos. Šią savaitę nustatytas rekordinis nuo lapkričio mėnesio COVID-19 atvejų skaičius

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Nuo šeštadienio dėl COVID-19 plitimo visoje Lenkijos teritorijoje įvedami griežti apribojimai.

  Tokį sprendimą šalies vadovybė priėmė dėl to, kad anksčiau įvestos priemonės nepadėjo sumažinti koronavirusine infekcija užsikrėtusiųjų skaičiaus augimo, praneša RIA Novosti.

  Daugiau nei du milijonai atvejų

  Naujausiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios Lenkijoje nustatyta daugiau nei du milijonai COVID-19 infekcijos atvejų. Per pastarąją dieną (penktadienį) liga patvirtinta dar 25 998 žmonėms. Palyginti su praėjusiu penktadieniu, naujų atvejų skaičius padaugėjo daugiau nei šešiais tūkstančiais. Ketvirtadienį pranešta apie 27 278 COVID-19 atvejus - tai rekordinis skaičius nuo praėjusių metų lapkričio.

  Iš pradžių Lenkijos valdžia bandė kovoti su COVID-19 plitimu nustatydama griežtus apribojimus tam tikruose regionuose: Varmijos Mozūrų, Pamario, Mazovijos ir Liubušo vaivadijose.

  Šią savaitę sveikatos apsaugos ministras Adamas Niedzielskis buvo priverstas pripažinti, kad valdžia negali nustatyti apribojimų regioniniu lygmeniu, o "vienintelė išeitis yra išplėsti juos visoje Lenkijoje".

  "Lokdauno" režimas galioja nuo kovo 20 iki balandžio 9 dienos.

  Apribojimų esmė

  Apribojimai turės įtakos viešbučių, maitinimo, švietimo įstaigų, sporto pramonės bei prekybos veiklai.

  Viešbučiai, nakvynės namai ir kitos apgyvendinimo įstaigos bus uždarytos. Juose galės apsistoti tik darbuotojai iš kitų miestų.

  Prekybos centrai, parduotuvės ir kiti mažmeninės prekybos objektai bus uždaryti. Išimtis taikomas  maisto prekių parduotuvėms, vaistinėms, knygynams, ir statybinių medžiagų parduotuvėms.

  Anksčiau lankytojams uždarytos kavinės, barai ir restoranai ir toliau veiks tik išsinešimui. 

  Iki karantino pabaigos Lenkijos gyventojai negalės lankytis teatruose, muziejuose, kino teatruose. Toliau veiks kirpyklos, skalbyklos ir bankai.

  Visi moksleiviai mokysis nuotoliniu būdu, išskyrus pradinių klasių mokinius. Ikimokyklinio ugdymo įstaigos lieka atviros.

  Be to, Lenkijos valdžios institucijos rekomenduoja darbdaviams kuo daugiau darbuotojų perkelti dirbti nuotoliniu būdu iš namų.

  Nuvilianti statistika

  Lenkijos valdžia mano, kad tokios epidemiologinės padėties raidos priežastis yra britų koronaviruso padermė, kurios dalis jau pasiekė 60 proc. Sveikatos ministerijos analitikai teigia, kad artimiausiu metu šis skaičius artės prie 80 proc.

  Naujausiais duomenimis, šalyje hospitalizuoti 22 567 žmonės, sergantys koronavirusu, 387 721 žmogus yra karantine, 1 620 272 pasveiko.

  Dar šia tema

  Nuo šiol COVID-19 vakciną bus galima pasirinkti
  Lietuvoje auga "britiškosios" COVID-19 atmainos atvejų skaičius
  Trečdalis 70 metų ir vyresnių lietuvių gavo pirmąją COVID-19 vakcinos dozę
  Tegai:
  Lenkija, COVID-19

  Svarbiausios temos