14:52 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ekspertai atrinko 70 savanorių nuo 18 iki 25 metų ir suskirstė juos į dvi grupes: pirmojoje dalyviai į savo odą įtrynė gelį su didele testosterono koncentracija, kitoje — placebą

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Testosterono lygis vyrams daro įtaką jų dosnumui. Tokią išvadą padarė Šendženo universiteto (Kinija) mokslininkai, kurių tyrimai buvo paskelbti žurnale "Proceedings of the National Academy of Sciences".

  Ekspertai atrinko 70 savanorių nuo 18 iki 25 metų ir suskirstė juos į dvi grupes: pirmojoje dalyviai į savo odą įtrynė gelį su didele testosterono koncentracija, kitoje — placebą. Po to tiriamiesiems buvo suteikta tam tikra pinigų suma ir paprašyta juos padalyti tarp artimųjų, pažįstamų ir jų pačių.

  Paaiškėjo, kad visi vyrai parodė maždaug vienodą dosnumą artimųjų atžvilgiu. Tačiau nepažįstamų žmonių atveju testosteroną gavę savanoriai pasirodė esą egoistiškesni ir beveik visą kiekį pasiliko sau.

  Priimant sprendimus, dalyvių smegenų veikla buvo stebima naudojant MRT. Todėl mokslininkai išsiaiškino, kad testosteronas veikia smegenų temporo-parietalinės jungties veiklą, kuri yra atsakinga už empatiją.

  Tegai:
  vyrai, mokslininkai

  Svarbiausios temos