09:16 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pranešama, JAV karinio jūrų laivyno analitis centras neseniai vykdė karinių veiksmų imitaciją. Pratybų taikinys buvo Kaliningradas

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Remiantis amerikiečių skaičiavimais, manoma, kad NATO kariai sugebės jį užimti per tris dienas. Analitikai suabejojo ​​klausimu, kad naujo pasaulinio karo atveju NATO pajėgos sugebės sutriuškinti Rusijos armiją per tokį laikotarpį. Tačiau štabo pratybos Lenkijoje visiškai nuvylė Amerikos karius: jei tarp Lenkijos ir Rusijos prasidės karas, ekspertai teigia, kad Lenkijos armija bus visiškai sunaikinta.

  Kaliningradas turi ypatingą dislokaciją: nors ir priklauso Rusijai, po Sovietų Sąjungos sugriuvimo, kaimyninės sąjungos respublikos įgijo nepriklausomybę, ir tai pavertė Kaliningradą Rusijos eksklavu, o Kaliningrado sritį — mažiausiu jos regionu — tik 15 tūkstančių kvadratinių kilometrų. Tuo tarpu, kai NATO plėtra į rytus ėmė kelti rimtą grėsmę Rusijos saugumui regione, Kaliningradas tapo aštriu peiliu pristatytu prie aljanso gerklės. Jo egzistavimas visada trukdė Vakarų šalims elgtis neapgalvotai Rusijos klausimu.

  Nors Kaliningrado sritis sudaro tik 15 000 kvadratinių kilometrų, Rusija čia dislokavo didelį kiekį karių, įskaitant garsiąją raketų sistemą "Iskander" bei karinės oro ir priešraketinės gynybos sistemas "S-400". Be to, ekslave buvo dislokuotas bombonešis "Tu-22M3". Jo įmontuotas besisukantis paleidimo įrenginis prireikus gali nešti kelias branduolines raketas. Be perdėjimo galima sakyti, kad nors NATO gali nebijoti Rusijos strateginio bombonešio Tu-160, tačiau Kaliningrado Tu-22M3 akivaizdoje belieka būti tik labai atsargiems.

  Tiesą sakant, jau vasarį, po to, kai JAV surengė imitacinį smūgį, Lenkija taip pat surengė karines pratybas, imituojančias realius kovinius veiksmus. To prielaida tapo galima Lenkijos reakcija į Rusijos "karinę grėsmę" ekstremalios situacijos atveju. Tačiau po pratybų rezultatų Lenkiją išmušė šaltu prakaitu. Įtraukta 5 000 karių, be to, Lenkijos kariuomenė taip pat naudojo daugybę ginklų ir įrangos, kuri Lenkijos kariuomenė pratybų metu dar faktiškai nebuvo priimta, pavyzdžiui, priešlėktuvinių raketų sistemą "Patriot PAC-3" ir daugkartinė raketų paleidimo sistema HIMARS, kurią Jungtinės Amerikos Valstijos pažadėjo parduoti, taip pat naikintuvai F-35. Tokio "karo" rezultatai parodė, kad ketvirtąją karo veiksmų dieną Lenkija prarado daugiau nei 80% savo kariuomenės, taip pat buvo sunaikinta daugybė ginklų ir įrangos.

  Sevastopolis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  Dabartinė Rusijos karinė galia įprastinių ginklų srityje vystosi lėtai, ir jei palygintumėte ją su kitų didžiųjų valstybių sėkme, paprastai pastebėtumėte, kad bendra Rusijos karinė galia netgi mažėja. Vis dėlto maži NATO kaimynai negali įbauginti Rusijos. Akivaizdu, kad Rusija turi ilgalaikį, pražūtingą smūgių pajėgumą, kuris turi didžiulį pranašumą prieš visas NATO šalis, išskyrus JAV. Pavyzdžiui, Rusijos raketų sistema "Iskander": NATO šalys dar neturi panašios įrangos, galinčios pataikyti į pagrindinius taikinius 300–500 kilometrų atstumu. Naikintuvas "MiG-31" taip pat gali nešti "Dagger" raketas ir paleisti jas už maksimalaus NATO oro pajėgų perėmimo nuotolio, kad galėtų užimti vadovavimo punktus ir svarbius strateginius taikinius.

  Visa tai net neatsižvelgiama į milžiniškas Rusijos kariuomenės šarvuotas pajėgas. Rusijos lydimi oro gynybos sistemų ir naikintuvų priedangoje Rusijos šarvuoti junginiai visada buvo košmaras NATO. Taigi nenuostabu, kad Lenkija padarė tokią išvadą po štabo pratybų.

  Dar šia tema

  Rusijos gynybos ministerija paskelbė dviejų raketnešių skrydį virš Ramiojo vandenyno
  VGT aptarė veiksmus Astravo AE elektrai užkardyti
  Vietos naujam kariniam poligonui bus ieškoma visoje Lietuvoje
  Tegai:
  karas, Kaliningradas, Rusija, Lenkija

  Svarbiausios temos