00:53 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (427)

  Anot jos, didžiausia žiedadulkių koncentracija ore pastebima anksti ryte, sausomis ir karštomis dienomis, todėl šiuo laikotarpiu nerekomenduojama eiti į lauką

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Lauke reiktų dėvėti akinius ir kaukę, alergijos sezono metu dažnai drėkinti nosies gleivinę druskos tirpalais, o grįžus namo nusiprausti po dušu ir persirengti, pranešė RIA Novosti apklausti gydytojai.

  "Kaukės dėvėjimas palinacijos metu gali padėti, nes tai yra barjeras: ant kaukės paviršiuje adsorbuojamos žiedadulkės. Akinių dėvėjimas, įskaitant saulės akinius, taip pat veiksminga — jie apsaugo akių gleivinę. Taip pat rekomenduojama naudoti apsauginius purškalus, apgaubiančius nosies ertmę ir neleidžiančius adsorbuotis ant gleivinės žiedadulkių alergenams. Dienos metu reikia dažnai drėkinti nosies kanalų gleivinę druskos tirpalais, toks drėkinimas mechaniškai pašalina žiedadulkes iš nosies gleivinės, skalauti druskos tirpalu ir praplauti akis jūros vandens preparatais", — sakė Maskvos miesto klinikinės ligoninės alergologijos ir imunologijos vadovė Elena Bobrikova.

  Anot jos, didžiausia žiedadulkių koncentracija ore pastebima anksti ryte, sausomis ir karštomis dienomis, todėl šiuo laikotarpiu nerekomenduojama eiti į lauką. Atitinkamai geriau vaikščioti vakare, po lietaus, kai žiedadulkių koncentracija yra daug mažesnė.

  "Grįžus iš lauko, nedelsdami nusiprauskite po dušu, kruopščiai išskalaukite žiedadulkes nuo plaukų, antakių, blakstienų, persirenkite. Nereiktų džiovinti šlapių skalbinių balkone, nes ant jų nusėda žiedadulkės", — papasakojo Bobrikova.

  Pašnekovė taip pat pranešė, kad nereikėtų atidaryti langų bute ar biure. Kambarį geriau vėdinti po lietaus, vakare ir nevejuotu oru, o ant atvirų langų ir durų galite pakabinti gerai sudrėkintą paklodę ar marlę keliais sluoksniais.

  "Kiekvieną dieną bute atlikite drėgną valymą. Naudokite langų tinklelius, kuriuos reikia drėkinti kelis kartus per dieną, dažnai palanges ir kitus horizontalius namo paviršius nuvalykite drėgna šluoste", — pridūrė ji.

  Taip pat ji rekomenduoja naudoti oro drėkintuvus su anglies ir HEPA filtrais, kurie gali smarkiai sumažinti žiadadulkių koncentraciją patalpoje.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (427)

  Dar šia tema

  Pacientams, sergantiems leukemija, COVID-19 virusas gali išlikti ilgiau nei šešis mėnesius
  Nekaltas pabučiavimas vos nepražudė vienerių metų vaiko
  Kaukės po mikroskopu: kurios yra veiksmingesnės prieš COVID-19
  Tegai:
  patarimai, gydytojai, alergija

  Svarbiausios temos