20:42 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Šalies užsienio reikalų ministerija anksčiau sakė, kad Rusijos ambasadorius JAV buvo pakviestas į Maskvą konsultuotis, jog išanalizuotų, ką daryti ir kur judėti santykių su JAV kontekste

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Rusijos ambasadorius JAV Anatolijus Antonovas atvyko į Maskvą konsultuotis dėl Rusijos ir Amerikos santykių, praneša RIA Novosti korespondentas iš Šeremetjevo oro uosto.

  Apie 10:00 val. (11:00 val. Maskvos laiku) čia nusileido "Aeroflot" lėktuvas iš Niujorko, kuriuo diplomatas nuskrido į Rusiją.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija anksčiau sakė, kad Rusijos ambasadorius JAV buvo pakviestas į Maskvą konsultuotis, jog išanalizuotų, ką daryti ir kur judėti santykių su JAV kontekste. Tuo pat metu ministerija pabrėžė, kad jie suinteresuoti užkirsti kelią negrįžtamam santykių su Vašingtonu degradavimui, o svarbiausia — "nustatyti, kokiais būdais būtų galima ištaisyti sunkioje padėtyje esančius Rusijos ir Amerikos ryšius ir kuriuos Vašingtonas pastaraisiais metais sustabdė". Rusijos ambasada JAV paskelbė, kad Antonovas į Maskvą išskrido kovo 20 dieną.

  Anksčiau Baidenas, kalbėdamasis su "ABC" žurnalistu, savo kolegą iš Rusijos pavadino "žudiku", tačiau nėra aišku, ar jis iš tikrųjų tai turėjo omenyje. Jis taip pat pabrėžė, kad Putinas "turės atsakyti už kišimąsi į rinkimus". Baltųjų rūmų atstovė Džen Psaki atsisakė paaiškinti, ar žodžiai buvo metaforiški. Ji pridūrė, kad JAV prezidentas anksčiau pareiškė, jog "nesusilaikys" reikšdamas savo poziciją nei tiesiogiai bendraudamas su Rusijos vadovybe, nei viešai vertindamas.

  Putinas, komentuodamas Baideno pareiškimą, palinkėjo sveikatos ir prisiminė vaikišką posakį: "Kas ant kito sako, tas ant savęs pasisako". Jis pažymėjo, kad tai nėra tik pokštas, bet ir prasmę turinti išraiška. Pasak jo, kiekvienos tautos istorijoje "yra daug dramatiškų ir kruvinų įvykių", o "kai vertiname kitus žmones arba kai vertiname net kitas valstybes, kitas tautas, atrodo, kad visada atrodome tarsi veidrodyje. Mes visada ten matome save".

  Tegai:
  JAV, Rusija

  Svarbiausios temos