14:28 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Tarptautinė PSO ekspertų grupė nuo sausio 14 dienos beveik mėnesį buvo Kinijoje ir kartu su šalies ekspertais atliko bendrus tyrimus, kad išsiaiškintų COVID-19 kilmę

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertai, tyrę COVID-19 paplitimo šaltinį Uhane (Kinija), teigė, kad laukinių gyvūnų prekyba Kinijoje gali būti koronaviruso SARS-CoV-2 plitimo priežastis, teigia "Bloomberg", praneša RIA Novosti.

  Tarptautinė PSO ekspertų grupė nuo sausio 14 dienos beveik mėnesį buvo Kinijoje ir kartu su šalies ekspertais atliko bendrus tyrimus, kad išsiaiškintų COVID-19 kilmę.

  Medikai
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Pranešama, kad PSO ekspertai sukūrė keturias pagrindines hipotezes apie galimą viruso kilmę. Pasak jų, mažai tikėtina, kad tai buvo tiesioginis COVID-19 paplitimas iš šikšnosparnių Huanano jūros gėrybių turguje, Uhane, nes greičiausiai buvo tarpinis viruso pernešėjas. Tyrėjai taip pat abejoja dirbtine COVID-19 kilme ir nesutinka su teorija, kad laboratorinis viruso nutekėjimas buvo COVID-19 atsiradimo priežastis. Taip pat yra hipotezė, kuriai pritaria KLR, apie viruso plitimą per užkrėstą maistą.

  Ekspertai sako, kad labiausiai tikėtina koronaviruso priežastis yra laukinių gyvūnų prekyba Huanano jūros gėrybių turguje, Uhane.

  PSO ekspertų grupei priklausantis mikrobiologas iš Sidnėjaus Dominic'as Dwyer'is teigė, kad virusas galėjo būti paplitęs per užkrėstą gyvūną, kuris buvo parduotas turguje ar kur nors netoliese.

  "Turgus galėjo būti raktas į viruso patekimą į žmogaus organizmą", — sakė Joel'is O. Wertheim'as, Kalifornijos universiteto medicinos docentas.

  Jis pridūrė, kad dabartiniai duomenys rodo, jog turgus yra ten, kur plinta SARS-CoV-2, bet nebūtinai ten, kur yra jo židinys.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1829)
  Tegai:
  koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos