12:36 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)

  Iš ES į JK eksportuota daugiau nei 10 milijonų dozių. Tačiau, anot neįvardytų pareigūnų, tik nedidelė šių siuntų dalis buvo susijusi su "AstraZeneca" vakcina ar jos komponentais

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Europos Sąjunga atidžiai apsvarstys farmacijos kompanijos "AstraZeneca" prašymus eksportuoti koronaviruso vakciną į JK ir greičiausiai juos atmes, kol gamintojas įvykdys savo įsipareigojimus tiekti vaistus Sąjungos šalims, praneša "Bloomberg" cituodama šaltinius.

  Anksčiau Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen interviu su "Funke" žiniasklaidos grupės leidiniais paskelbė apie galimybę įvesti draudimą eksportuoti iš Europos Sąjungos "AstraZeneca" vakciną, kurios tiekta tik dalis sutarto vakcinos kiekio bendrijos šalims. EK vadovė pabrėžė, kad pirmąjį ketvirtį "AstraZeneca" tiekė ES šalims tik 30 % sutarto vakcinos nuo COVID-19 kiekio.

  Iš ES į JK eksportuota daugiau nei 10 milijonų dozių, pažymi "Bloomberg". Tačiau, anot neįvardytų pareigūnų, tik nedidelė šių siuntų dalis buvo susijusi su "AstraZeneca" vakcina ar jos komponentais.

  Kartu aukšto rango Europos pareigūnas agentūrai sakė, kad Europos Sąjunga yra sudariusi savo sutartis su vakcinos gamintoju ir jų sąlygų nesilaikoma. Todėl vakcinos dozės ir ingredientai, pagaminti Europos gamyklose, bus naudojami tik tiekimui ES.

  Anksčiau Europos vaistų agentūra (EVA) paskelbė tirianti atvejus su pacientais, kurie vakciną gavo iš tos pačios "AstraZeneca" vakcinos partijos keliose ES šalyse ir kuriems vėliau kilo tromboembolinių komplikacijų. Kelios ES šalys, įskaitant Austriją, Estiją, Lietuvą, Latviją, Liuksemburgą, Daniją, Bulgariją, Norvegiją, Islandiją, Slovėniją, Kiprą, Italiją, Prancūziją, Vokietiją ir Ispaniją, sustabdė vakcinaciją su "AstraZeneca".

  Vėliau EVA paskelbė rekomendaciją tęsti vaisto vartojimą, po to nemažai šalių vėl atnaujino vakcinaciją.

  Lietuvoje skiepijimas "AstraZeneca" vakcina atnaujinamas nuo penktadienio ryto, be to, gyventojai gali rinktis vakciną iš tuo metu vakcinacijos centre esančių vakcinų. 

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos