23:50 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1805)

  Jis pažymėjo, kad nuo kovo iki birželio Europos šalims bus pristatyta nuo 300 iki 350 milijonų koronaviruso vakcinų dozių. Manoma, kad iki "simbolinės datos" — liepos 14 dienos — ES galės pasiekti kolektyvinį imunitetą

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Už vidaus rinką atsakingas Europos Komisijos narys Thierry Breton'as sakė, kad Europai nereikės Rusijos vakcinos "Sputnik V" nuo koronaviruso, nes Sąjungos sistemoje jau patvirtinti kiti keturi preparatai, kurių pakaks kolektyviniam imunitetui pasiekti.

  Anksčiau jis sakė, kad "Sputnik V" yra gera vakcina, tačiau būtina nustatyti jos gamybą Europos Sąjungoje, o Rusijai gali prireikti pagalbos.

  "Kadangi mes esame žemynas, kuriame yra labiausiai patvirtintos medicinos reguliatoriaus vakcinos — keturios, ir mes pirmaujame su jų gamyba, mums visiškai nereikės "Sputnik V" ir kitų preparatų. Būtina, kad šios [ES patvirtintos vakcinos — Sputnik] būtų gaminamos dideliais kiekiais ir būtų naudojamos dideliais kiekiais", — TF1 televizijos kanalo eteryje sakė jis.

  "Kalbant apie "Sputnik V": rusai turi gamybos problemų, ir jei jiems reikės pagalbos, apie tai kalbėsime antroje metų pusėje", — sakė jis ir pridūrė, kad pirmenybė teikiama vakcinoms, kurios gaminamos Europos mastu.

  Jis pažymėjo, kad nuo kovo iki birželio Europos šalims bus pristatyta nuo 300 iki 350 milijonų koronaviruso vakcinų dozių. Manoma, kad iki "simbolinės datos" — liepos 14 dienos — ES galės pasiekti kolektyvinį imunitetą, sakė jis.

  Visoje ES vakcinas patvirtina Europos vaistų agentūra (EVA) ir EK. Jos jau patvirtino keturis vaistus: iš "Pfizer/BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" ir "Johnson&Johnson". Tuo pat metu ES narės Vengrija ir Slovakija leido savo teritorijoje naudoti "Sputnik V".

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1805)
  Tegai:
  Sputnik V, ES

  Svarbiausios temos