06:46 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1781)

  Vakar bendrovė pranešė, kad bandymai Jungtinėse Valstijose, Čilėje ir Peru parodė, jog vakcinos COVID-19 veiksmingumas pasireiškė 79 proc. simptominių atvejų ir 100 proc., palyginti su sunkia COVID-19 eiga

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Amerikos duomenų saugos stebėsenos tarnyba (DSMB) yra susirūpinusi, kad farmacijos įmonė "AstraZeneca" galėjo pateikti neišsamius duomenis apie koronaviruso vakciną, kurią ji sukūrė remdamasi tyrimo rezultatais, sakoma pranešime.

  "AstraZeneca" pirmadienį pranešė, kad bandymai JAV, Čilėje ir Peru parodė, jog vakcina nuo simptominio koronaviruso yra veiksminga 79 proc., o nuo sunkaus COVID-19 — 100 proc. Bendrovė taip pat atkreipė dėmesį, kad nepriklausoma komisija nenustatė padidėjusios trombozės rizikos tarp bendrovės vakcinos gavėjų. Anot "AstraZeneca", vakcina buvo gerai toleruojama, o DSMB neiškėlė jokių saugumo problemų.

  Pasak instituto, DSMB pirmadienį pranešė Nacionaliniam alergijų ir infekcinių ligų institutui (NIAID), Pažangių biomedicininių tyrimų ir plėtros administracijai (BARDA) ir pačiai "AstraZeneca", kad yra "susirūpinusi dėl "AstraZeneca" paskelbtos informacijos apie pradinius jos vakcinos COVID-19 klinikinių tyrimų duomenis".

  "DSMB išreiškė susirūpinimą dėl to, kad "AstraZeneca" galėtų įtraukti pasenusią tyrimo informaciją, kuri galėtų pateikti neišsamų duomenų apie vaisto veiksmingumą vaizdą", — RIA Novosti cituoja NIAID.

  "Mes raginame įmonę bendradarbiauti su DSMB, analizuojant duomenis apie vaisto veiksmingumą ir užtikrinant, kad tiksliausi ir naujausi duomenys būtų paskelbti kuo greičiau", — teigiama pranešime.

  Anksčiau Europos vaistų agentūra (EVA) paskelbė tirianti atvejus su pacientais, kurie vakciną gavo iš tos pačios "AstraZeneca" vakcinos partijos keliose ES šalyse ir kuriems vėliau kilo tromboembolinių komplikacijų.

  Kelios ES šalys, įskaitant Austriją, Estiją, Lietuvą, Latviją, Liuksemburgą, Daniją, Bulgariją, Norvegiją, Islandiją, Slovėniją, Kiprą, Italiją, Prancūziją, Vokietiją ir Ispaniją, sustabdė vakcinos "AstraZeneca" naudojimą. Ketvirtadienį EVA paskelbė rekomendaciją tęsti vaisto vartojimą, po to nemažai šalių atnaujino skiepijimą juo.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1781)
  Tegai:
  koronavirusas, JAV, vakcinacija, vakcina

  Svarbiausios temos