18:52 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (539)

  Gavus atitinkamus patvirtinimus, prasidės pagrindiniai bandymai, kurie vykdomi prieš karštuosius bandymus

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Specialistai baigė Baltarusijos atominės elektrinės (BelAE) antrojo energijos bloko reaktoriaus surinkimą šaltiesiems ir karštiesiems bandymams, praneša "Rosatom".

  Atliktas vidaus korpuso elementų įrengimas, šilumą išskiriančių konstrukcijų imitatorių įkėlimas į reaktorių, sumontuotas apsauginių vamzdžių blokas ir viršutinis reaktoriaus blokinis dangtis.

  "Artimiausiomis dienomis specialistai pradės energijos bloko pirminį kontūrą užpildyti vandeniu, iš kurio chemiškai pašalinta druska, ir gavę atitinkamus leidimus, pradės pagrindinius bandymus, kurie vykdomi prieš Baltarusijos AE antrojo energijos bloko karštuosius bandymus", — pranešė valstybinė korporacija.

  Pagrindinis tikslas: įsitikinti, kad visa įranga atitinka projekto reikalavimus ir veikia tinkamai.

  Ginčas dėl BelAE

  Baltarusijos AE — didžiausias Rusijos ir Baltarusijos ekonominis projektas; jo statybos generalinis rangovas yra "Atomstroyexport" ("Rosatom" dalis). BelAE buvo pasirinkta Rusijos AE konstrukcija su 3 ir daugiau versijų VVER-1200 reaktoriais, atitinkanti aukščiausius tarptautinius patikimumo ir saugos reikalavimus. Tikimasi, kad pirmasis BelAE padalinys bus pradėtas eksploatuoti 2021 metais, antrasis — 2022 metais.

  Baltarusija savanoriškai atliko BelAE testavimą nepalankiausiomis sąlygomis 2016–2018 metais pagal ES metodiką. AE saugos trūkumų nenustatyta. Remiantis testų nepalankiausiomis sąlygomis rezultatais, nacionalinė reguliavimo institucija "Gosatomnadzor" parengė veiksmų planą, kuriame apibendrintos tiek ekspertų rekomendacijos, tiek Europos tarpusavio vertinimo ekspertų rekomendacijos. Dokumente yra 23 punktai, įgyvendinimo terminas — nuo 2019 iki 2025 metų. Kai kurios rekomendacijos jau įgyvendintos, įskaitant rekomendacijas dėl papildomų sistemų ir saugos įrangos.

  Vilnius nuo pat pradžių kritikavo Baltarusiją dėl elektrinės statybos, priekaištaudamas jai dėl "nesaugumo", nors objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų susijusių institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

  Lietuvai gana ilgai nepavykdavo įtikinti kaimyninių Baltijos šalių atsisakyti elektros energijos iš BelAE. Rugpjūčio pabaigoje Ryga paskelbė, kad nustos prekiauti elektra su Minsku, jei BelAE pradės veikti, tačiau tuo pat metu Latvija gali toliau prekiauti elektra su trečiosiomis šalimis naudodama jungtį tarp Latvijos ir Rusijos.

  Anksčiau Baltarusijos energetikos ministerija pareiškė, kad vietoj produktyvaus dialogo Lietuva ir toliau "išpučia BelAE grėsmę Europai" ir sąmoningai tarptautinėse platformose propaguoja prieš Baltarusiją nukreiptą retoriką.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (539)

  Dar šia tema

  Pirmasis BelAE energijos blokas buvo prijungtas prie tinklo po planuojamo išjungimo
  Lietuva iš Minsko gavo atsakymą apie "incidentą" BelAE
  Pirmasis BelAE energijos blokas buvo prijungtas prie tinklo
  Rusijos Federacijos taryba ratifikavo BelAE kredito restruktūrizavimo protokolą
  Tegai:
  Baltarusija, Astravo atominė elektrinė (AE)

  Svarbiausios temos