02:28 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau JAV prezidentas Džo Baidenas interviu "ABC News" sakė, kad Rusijos ir JAV santykiuose kilo nauja krizė, ir jis nori patraukti Rusijos valstybę atsakomybėn už tariamą kišimąsi į JAV rinkimus

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Jungtinės Valstijos bendradarbiaus su Rusija tik tose srityse, kur tai atitiks jų nacionalinius interesus. Tokias darbo su Maskva sąlygas atskleidė JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas, jo žodžius cituoja TASS.

  Blinkenas paaiškino, kad viena iš tokių sričių yra strateginis stabilumas. Kaip pavyzdį diplomatas nurodė, kad šalys pratęsė Strateginės ginkluotės mažinimo sutartį (START, neoficialus pavadinimas — START-III).

  Anksčiau Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Džen Psaki taip pat paminėjo START-III pratęsimą, nurodydama JAV prezidento Džo Baideno ir Rusijos vadovo Vladimiro Putino kontaktinius taškus. Anot jos, abiejų valstybių vadovai sutaria, kad būtina ieškoti būdų tęsti bendradarbiavimą tose srityse, kur sutampa abiejų šalių nacionaliniai interesai.

  Anksčiau JAV prezidentas Džo Baidenas interviu "ABC News" sakė, kad Rusijos ir JAV santykiuose kilo nauja krizė, ir jis nori patraukti Rusijos valstybę atsakomybėn už tariamą kišimąsi į JAV rinkimus. Tame pačiame pokalbyje Baidenas griežtai pasisakė apie Rusijos prezidentą.

  Maskva ir Vašingtonas pasikeitė notomis dėl START-III sutarties pratęsimo vasario 3 dieną. Sutartis galios iki 2026 metų vasario 5 dienos.

  Tegai:
  santykiai, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos