12:15 2021 Balandžio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Skrodimas parodė, kad mirties priežastimi tapo trombo sukeltas vidinis kraujavimas, rašo vietinis laikraštis

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Prancūzijos medicinos institucijos tiria 24 metų studento mirties praėjus kelioms dienoms po vakcinacijos "AstraZeneca" priežastis, praneša Nacionalinė vaistų saugos agentūra (ANSM).

  "Vykdydami nuodugnų tromboembolinių problemų stebėjimą, mes gavome pranešimus apie 24 metų jaunuolio mirtį praėjus kelioms dienoms po vakcinacijos "AstraZeneca" vakcina... Dėl šio atvejo nuodugnų klinikinį tyrimą vykdo farmakologinės kontrolės regioniniai centrai", — sakoma pranešime.

  Reguliavimo institucija pažymi, kad kol kas nėra jokios priežasties sieti mirtį su vakcinos vartojimu.

  Vietinis laikraštis "Sud Ouest" praneša, kad kalbama apie studentą mediką iš Nanto. Vakciną jis gavo kovo 8 d., o mirė po dešimties dienų savo bute. Pažymima, kad jaunas vyras neturėjo sveikatos problemų ir sportavo.

  Skrodimas, atliktas Nanto prokuratūros nurodymu, parodė, kad mirties priežastimi tapo trombo sukeltas vidinis kraujavimas, rašo laikraštis.

  Anksčiau kelios ES šalys nusprendė iš atsargumo sustabdyti "AstraZeneca" vakcinos naudojimą dėl su pavieniais trombozės atvejais tiems, kurie gavo vakciną. Prancūzija apie sustabdymą paskelbė kovo 15 d. Po trijų dienų Prancūzijos ministras pirmininkas Žanas Kasteksas, remdamasis Europos vaistų agentūros (EVA) išvadomis dėl "AstraZeneca" vakcinos saugumo, paskelbė, kad preparato naudojimas bus atnaujintas.

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, AstraZeneca, koronavirusas, Prancūzija

  Svarbiausios temos