14:33 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Taip pat penktą savaitę iš eilės padidėjo paplitimas keturiuose iš penkių PSO regionų. Ekspertės teigimu, per pastarąją savaitę vien Europoje užregistruotas 12 proc. infekcijos atvejų padidėjimas, daugiausia dėl "britiškosios" koronavirusinės infekcijos padermės

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertė Marija Van Kerchovė paskelbė, kad pasaulyje padaugėjo mirčių nuo koronaviruso. Jos žodžius cituoja RIA Novosti.

  Taip pat penktą savaitę iš eilės padidėjo paplitimas keturiuose iš penkių PSO regionų. Ekspertės teigimu, per pastarąją savaitę vien Europoje užregistruotas 12 proc. infekcijos atvejų padidėjimas, daugiausia dėl "britiškosios" koronavirusinės infekcijos padermės.

  Ji pridūrė, kad situaciją apsunkina daugelio šalių patiriamas spaudimas dėl piliečių reikalavimo panaikinti ribojamąsias priemones, nevienodas vakcinų paskirstymas ir trūkumas, taip pat naujų COVID-19 padermių atsiradimas.

  Anksčiau buvo pranešta, kad PSO ekspertai svarsto naują koronaviruso kilmės versiją. Anot "Bloomberg", šią savaitę bus paskelbta ekspertų, apsilankiusių Uhane, Kinijoje, ataskaita. Šiame dokumente bus pateikta versija, kad COVID-19 kilmė gali būti panaši į viruso, sukeliančio sunkų ūminį respiracinį sindromą (SARS).

  Viruso nešiotojai yra šikšnosparniai, o žmonėms jis buvo perduotas per Himalajų civetus. Pažymima, kad šios išvados nėra galutinės.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1829)
  Tegai:
  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), koronavirusas

  Svarbiausios temos