07:19 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pareiškime pabrėžiama, kad transatlantinė partnerystė šiame kontekste išliks raktu į kolektyvinę sąjungininkų gynybą

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. NATO įtraukė Rusijos veiksmus į šiuolaikinius iššūkius, keliančius grėsmę aljansui. Tai teigiama pareiškime po pirmosios NATO tarybos darbo užsienio reikalų ministrų lygiu dienos. Praneša RIA Novosti.

  "Agresyvūs Rusijos veiksmai kelia grėsmę euroatlantiniam saugumui: visų formų ir apraiškų terorizmas tebėra nuolatinė grėsmė mums visiems. Autoritariniai režimai ginčija taisyklėmis paremtą pasaulio tvarką, įskaitant hibridines ir kibernetines grėsmes, piktavališką naujų technologijų naudojimą", — rašoma dokumente.

  Pareiškime pabrėžiama, kad transatlantinė partnerystė šiame kontekste išliks raktu į kolektyvinę sąjungininkų gynybą.

  Tuo pat metu aljansas tvirtina, kad tai yra išskirtinai gynybinis aljansas, "nekelia grėsmės jokiai šaliai".

  "Reaguodami į pavojingesnę ir nenuspėjamesnę saugumo aplinką, mes stipriname NATO atgrasymo ir gynybos pajėgumus bei atsparumą", — sakoma pareiškime.

  Dokumente pažymėta, kad būsimame NATO viršūnių susitikime dėmesys bus sutelktas į naujos strateginės koncepcijos, kurioje bus atsižvelgiama į visas šiuolaikines grėsmes ir pokyčius pasaulyje, kūrimą.

  Vakarų šalys ne kartą pareiškė, kad jos Rusiją vertina kaip "grėsmę". Visų pirma praėjusią savaitę paskelbtoje JK gynybos doktrinoje iki 2030 metų teigiama, kad ji ketina įveikti visus Maskvos keliamus pavojus.

  Šio mėnesio pradžioje JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas savo pagrindinėje kalboje apie užsienio politiką taip pat įvardijo Rusiją, kaip šalį, kuri kelia grėsmę kitoms šalims.

  Savo ruožtu Kremlius ne kartą pabrėžė, kad stengiasi užmegzti gerus santykius su visomis valstybėmis, tačiau šio tikslo negali pasiekti vienas.

  Tegai:
  JAV, "Rusijos grėsmė", Rusija, NATO

  Svarbiausios temos