13:36 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo pačiu metu Prancūzijos prezidentas atkreipė dėmesį į tai, kad svarbu vesti dialogą su Ankara, kitaip Turkija gali atverti duris, ir į Europą atvyks 3 milijonai Sirijos pabėgėlių

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas mano, kad būtina išaiškinti Turkijos vietą NATO, tuo metu pabrėžia dialogo su Ankara svarbą, įskaitant saugumo ir migracijos klausimais.

  Turkijos vėliava
  © Sputnik / DMITRY DUBINSKY

  "Prancūzijos pozicija buvo labai aiški. Kai Viduržemio jūros rytuose buvo vienašališki veiksmai (iš Turkijos pusės — Sputnik), mes pasmerkėme, o paskui veikėme, išsiuntę fregatas. Po to mes pasiekėme, kad tai būtų pasmerkta 2020 metų rugsėjį Europos Vadovų Tarybos lygiu", — pasakė Makronas interviu televizijos kanalui "France 5", susijusiam su dokumentiniu filmu apie Turkijos prezidentą Tajipą Erdoganą ir Prancūzijos bei Turkijos santykius.

  "Ir, kaip aš jau sakiau prieš metus, manau, kad NATO nėra pakankamai aiški šiuo klausimu... Turime paaiškinti Turkijos vietą NATO. Paprastai santykiuose su sąjungininkais nedaroma tai, ką Turkija darė pastaraisiais mėnesiais", — pabrėžė Prancūzijos lyderis.

  Tuo pat metu Makronas pabrėžė būtinybę vesti dialogą su Turkija.

  "Reikia daryti viską, kad Turkija neatsuktų nugaros Europai ir neitų didesnio religinio ekstremizmo ar geopolitinio pasirinkimo, kuris mums bus dar pavojingesnis ar neigiamesnis, link", — pažymėjo jis.

  Prancūzijos prezidentas atkreipė dėmesį į tai, kad Turkija yra partnerė saugumo ir migracijos klausimais.

  "Tai yra partnerė saugumo klausimais... Tai yra partnerė migracijos klausimais. Galima sakyti viską, ką norim, bet Turkija — tai šalis, turinti daugiausia pabėgėlių iš Sirijos. Pripažįstu faktus: tai yra našta. Tai yra atsakomybė. Jie turi apie 3 milijonus pabėgėlių", — pasakė jis.

  "Niekada nepasidaviau šantažui... Tačiau tuo pačiu metu negaliu paneigti, kad yra atsakomybė... Migracijos klausimu turime dirbti su Turkija. Jei rytoj pasakysime, kad nebedirbsime, nebus dialogo, jie atvers duris ir į Europą atvyks 3 milijonai Sirijos pabėgėlių", — pažymėjo Makronas.

  Dar šia tema

  Ar europiečiai subrendo būti nepriklausomi
  JAV Su-57 pasirodymas Turkijoje buvo pavadintas NATO košmaru
  Tegai:
  NATO, Prancūzija, Turkija, Emanuelis Makronas

  Svarbiausios temos